Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Alman turizm uzmanı Harald: Türkiye’nin agro turizm potansiyeli çok yüksek

16 Temmuz, 2012 | 14:12

Alman agro turizm uzmanı Dr. Hans Harald, Türkiye’nin deniz, kum ve güneş turizmi yanı sıra agro ve eko turizm potansiyelinin yüksek olduğunu söyledi. Almanya’nın agro turizme (kırsal alanda yaşayan insanlar tarafından verilen turizm hizmeti) 1973 yılında geçtiğini belirten Harald, Almanya’nın buradan yıllık 13 milyar euro gelir elde ettiğini belirtti.

Harald, eko turizmi uzmanı eşi İrena ile birlikte Anadolu turuna çıkarak Bursa, Nevşehir, Trabzon, Konya, Isparta, Muğla, Aksaray ve Antalya illerinde agro ve eko turizmi araştırması yaptıklarını kaydetti. Turizmin temelini dünyanın her tarafında insan unsuru ve kültürün oluşturduğunu belirten Harald, Antalya’nın deniz, kum ve güneş turizmi yanı sıra agro ve eko turizm potansiyelini yüksek bulduğunu söyledi. Harald, “İlk etapta Kapadokya ve Antalya bölgesinde agro ve eko turizmini yaygınlaştırmak istiyoruz. Bu hususta eşimle birlikte bir ay içinde 13 il gezdik, Türkiye’nin agro turizm potansiyelini yüksek bulduk. 2013 yılında belirlediğimiz 7 bölgede kırsal alan turizmini yaygınlaştırmak istiyoruz. Bu kapsamda Antalya bölgesinde belirlediğimiz 6 köyde 24 köy evini onararak agro turizmine kazandıracağız. Agro turizmini Antalya bölgesinde yaygınlaştırmak için İbradı’nın Ormana beldesi ve Gündoğmuş’un 3 yaylasını pilot alan seçtik. 2016 yılına kadar Antalya bölgesine 1 milyon agro turizmi tutkunu turist getirmek istiyoruz. Köy evlerinin restorasyon ve onarım çalışmasıyla ilgili bütçemizi önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklayacağız.” dedi.

Geleceğin turizm potansiyelini agro turizminin şekillendireceğini belirten Harald, dünyada agro turizminde en fazla tecrübeli ülkelerin Almanya, İtalya, İsviçre ve Fransa olduğunu kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Agro turizm, Agro turizm Türkiye, Agro turizmi, Alman turizm uzmanı Harald, eko, eko turizmi, eniz, güneş, kum, turizm habereri, Türkiye turizm,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları