Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye 2017 İlk Çeyreğinde Turist Gelirlerinde Düşüş Yaşıyor

06 Mayıs, 2017 | 13:25
Türkiye Turist Gelirleri Sayısı

Türkiye Turist Gelirleri Sayısı

Türkiye 2017 İlk Çeyreğinde Turist Gelirlerinde Düşüş Yaşıyor

Türkiye 2017 ilk çeyreğinde yabancı turist sayısındaki düşüşün devam etmesiyle, bir önceki yılın aynı dönemine göre %17.1 düşüşle 3.4 milyar dolar gelire ulaştı. GSM dolaşımı ve marina hizmeti harcamaları hariç, bu gelirin %71.8’i yabancı ziyaretçilerden elde edilse de, kalan %28.2’lik kısım yurtdışında yaşayan Türklerden elde edildi. Yılın ilk çeyreğinde yabancı turist sayısı 2016’nın aynı dönemine oranla %6,4 düşüş yaşayarak 3.8 milyona düştü. Yabancı turistlerin yaklaşık 1.6 milyonu Türkiye’yi mart ayında ziyaret etti ki bu da, geçen yılın mart ayı sayısına oranla %4’lük bir düşüş görülmektedir.

Son verilere göre, Avrupa’dan olan ziyaretlerin sayısında mart ayında düşüş yaşandı. Bununla birlikte, aynı zaman diliminde Rusya’dan gelen turist sayısında önemli bir artış bulunmaktadır. Yaklaşık 58,654 Rus ziyaretçi Türkiye’ye geldi, ayrıca mart ayında, turistlerin çoğu İran, Gürcistan, Bulgaristan, Almanya ve Rusya’dan geldi. Yılın ilk üç ayında yıldan yıla %23 artışla 1.4 milyon Avrupalı Türkiye’yi ziyaret etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Turist Gelirleri, Türkiye 2017 İlk Çeyreği,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları