Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye 2017 İlk Çeyreğinde Turist Gelirlerinde Düşüş Yaşıyor

06 Mayıs, 2017 | 13:25
Türkiye Turist Gelirleri Sayısı

Türkiye Turist Gelirleri Sayısı

Türkiye 2017 İlk Çeyreğinde Turist Gelirlerinde Düşüş Yaşıyor

Türkiye 2017 ilk çeyreğinde yabancı turist sayısındaki düşüşün devam etmesiyle, bir önceki yılın aynı dönemine göre %17.1 düşüşle 3.4 milyar dolar gelire ulaştı. GSM dolaşımı ve marina hizmeti harcamaları hariç, bu gelirin %71.8’i yabancı ziyaretçilerden elde edilse de, kalan %28.2’lik kısım yurtdışında yaşayan Türklerden elde edildi. Yılın ilk çeyreğinde yabancı turist sayısı 2016’nın aynı dönemine oranla %6,4 düşüş yaşayarak 3.8 milyona düştü. Yabancı turistlerin yaklaşık 1.6 milyonu Türkiye’yi mart ayında ziyaret etti ki bu da, geçen yılın mart ayı sayısına oranla %4’lük bir düşüş görülmektedir.

Son verilere göre, Avrupa’dan olan ziyaretlerin sayısında mart ayında düşüş yaşandı. Bununla birlikte, aynı zaman diliminde Rusya’dan gelen turist sayısında önemli bir artış bulunmaktadır. Yaklaşık 58,654 Rus ziyaretçi Türkiye’ye geldi, ayrıca mart ayında, turistlerin çoğu İran, Gürcistan, Bulgaristan, Almanya ve Rusya’dan geldi. Yılın ilk üç ayında yıldan yıla %23 artışla 1.4 milyon Avrupalı Türkiye’yi ziyaret etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Turist Gelirleri, Türkiye 2017 İlk Çeyreği,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları