Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turkish Cargo, penguenleri yeni yuvalarına bıraktı!

24 Ocak, 2018 | 17:20

Turkish Cargo, iklim değişikliğinin ortaya çıkardığı olumsuz koşullar nedeniyle nesli tükenme tehlikesi altına giren 11 penguen türünden biri olan Humboldt Penguenleri’ni başarılı bir operasyon ile Riga Hayvanat Bahçesi’nden Çin Devlet Okyanus Akvaryumu’na taşıdı.

Turkish Cargo, yavru aslanları ve nesli tükenmekte olan penguenleri yeni yuvalarına taşıyarak doğal yaşama katkı sağladı.

Bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları’nın başarılı alt markası Turkish Cargo, dünyanın 120 ülkesinde sunduğu özel kargo taşımacılığı hizmeti ile sadece müşterilerinin memnuniyetini kazanmakla kalmıyor aynı zamanda doğal yaşamın sürekliliğine de katkıda bulunuyor.

Turkish Cargo penguenleri Riga’dan alıp, Çin’e bıraktı!

Hava kargo taşıyıcısı, Birleşmiş Milletler’e bağlı Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Derneği (IUCN) listesinde bulunan ve nesli tükenme tehlikesi altında olan 20 tane Humboldt Pengueni’ni, Letonya’dan İstanbul aktarmalı olarak Çin’e  ulaştırdı.

Riga Hayvanat Bahçesi’nden teslim alınan penguenler, İstanbul aktarmalı olarak Çin’de bulunan ve Asya’nın en büyük akvaryumlarından biri olan Devlet Okyanus Akvaryumu yetkililerine sağlıklı bir şekilde teslim edildi.

Turkish Cargo, IATA Live Animals Regulation (LAR) sertifikalı personelin ve veterinerin eşliğinde Çin’e ulaştırılan Penguenler burada türlerinin sürekliliği için daha iyi şartlarda koruma altına alınacak.

Turkish Cargo’nun güvenli bir şekilde yeni yuvalarına ulaştırdığı tek yabani yaşam türü penguenler değil. Hava kargo taşıyıcısı IATA Live Animals Regulation  sertifikalı bakıcılarının ve veterinerin eşlik ettiği 6 yavru aslanı Bangladeş’e  ve 14 yetişkin aslanı da Çin’e başarılı ve sağlıklı bir şekilde taşıdı.

Geçtiğimiz aylarda yabani hayvanların yasadışı ticaretini engellemek ve bu konuda sektörel farkındalığı artırmak amacıyla `United for wildlife buckingham palace declaration (ufw)` bildirisini onaylayan Türk Hava Yolları canlı hayvan taşıma süreçlerine ve hayvan haklarına verdiği önemi ortaya koymuştu.

Turkish Cargo, dünyanın 120 ülkesindeki müşterilerine sunduğu canlı hayvan taşımacılığı hizmeti için; kabul, depolama ve sevk süreçlerinde IATA LAR yönetmeliğini referans alıyor ve yönetmelikte belirtilen dokümantasyon, paketleme, etiketleme ve işaretleme kurallarını canlı hayvan taşıma sürecinde harfiyen uyguluyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Birleşmiş Milletler, Çin Devlet Okyanus Akvaryumu, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Derneği, Humboldt Pengueni, IATA LAR, IATA Live Animals Regulation, IUCN, Riga Hayvanat Bahçesi, Türk Hava Yolları, Turkish Cargo,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları