Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turkish Airlines Open 2018’i 1.5 milyar kişi canlı izleyecek!

31 Ekim, 2018 | 16:05

Turkish Airlines Open 2018'i 1.5 milyar kişi canlı izleyecek!

Turkish Airlines Open 2018’i 1.5 milyar kişi canlı izleyecek. Turkish Airlines Open 2018 Golf Turnuvası öncesi tanıtım organizasyonuna katılan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “Bu organizasyon, Avrupa turnuvasından önemli hale geldi. 1,5 milyar kişi bu turnuvayı canlı izleyecek.” dedi.

Antalya’nın Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi’ndeki Regnum Carya Golf Kulübü’nde düzenlenecek ve 4 Kasım Pazar günü sona erecek “Turkish Airlines Open 2018” Golf Turnuvası’nın tanıtım toplantısı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katılımıyla yapıldı.

Turkish Airlines Open 2018’i 1.5 milyar kişi canlı izleyecek

Toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yanı sıra, Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, dünyaca ünlü golfçüler Tommy Fleetwood ve Justin Rose da katıldı.

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu düzenlenen törende yaptığı açıklamada , “Turkish Airlines Open”ın Türkiye’de golfü popüler hale getiren turnuva olduğunu ifade etti. Antalya’da düzenlenen turnuvayla birçok genç oyuncunun Türkiye’de golf oynamaya başladığının altını çizen bakan Çavuşoğlu, “Sadece genç nesli değil, iş adamlarını da bürokratları da diplomatları da burada golf oynarken görüyorum. Bu ayın sonunda diplomatları, bürokratları ve iş adamlarını dahil edeceğimiz bir turnuva düzenliyoruz.

Turkish Airlines Open golf Turnuvası

Birçok ülkenin diplomatını, iş insanlarını davet edeceğiz. Turkish Airlines Open’a dünya çapında 75 oyuncuya ilave 3 genç Türk golf oyuncusu Ali Altuntaş, Hakan Yamaç ve Leon Açıkalın da katılacak. Bu organizasyon, Avrupa turnuvasından önemli hale geldi. 1,5 milyar kişi bu turnuvayı canlı izleyecek. Bu tür bir turnuvayı organize etmek kolay değil. Türk hükümeti olarak bu turnuvayı desteklemeye devam ettik. Dışişleri Bakanı olarak turnuvaya desteğimizi belirtmek için burada bulunuyorum. Bu turnuva Türkiye’de geleneksel hale geldi.” şeklinde konuştu.

Ağaoğlu: Muhteşem bir turnuva olacak

Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ise yaptığı açıklamada Turkish Airlines Open’in 2013 yılından bu yana altıncı kez Antalya Belek’te gerçekleştirileceğini belirterek, “Muhteşem bir turnuva olacak. Dünya çapında önemli oyuncular, olimpiyat şampiyonu ve geçen seneki turnuvanın kazananı Justin Rose’un yanı sıra Tommy Fleetwood da burada. Avrupa turnuvası takviminin önemli parçası olmaya devam edecek. Dünyanın farklı ülkelerinden medya temsilcilerinin bizimle turnuvayı takip etmesi son derece önemli.” dedi.

Turkish Airlines Open’in geçen yılki şampiyonu Justin Rose de Antalya’da golf sahalarının, kentin havasının, otellerinin, yemeklerinin güzel olduğunu belirtti.

Golf turnuvasına geçen seneni şampiyonu Justin Rose da katılıyor

“Tiger Woods etkisini görebilmek belli bir zaman alabilir”

Dünyada golfte sürekli birinci sırada yer almanın zorluğunu anlatan Justin Rose, “Oyunumu geliştirmeye odaklanıyorum. Turnuvayı kazanırsam ana hedefime ulaşacağım. Birinci sırayı yakalayabilecek 4 kişi var. Beni geçecek performans gösteremezlerse birinciliğimi 2-3 defa kazanıp yarım yıl devam ettirebilirim. İki, üç yıl birinci olmak uzun bir çalışma ve rekabeti gösterir. Tiger Woods etkisini görebilmek belli bir zaman alabilir.” yorumunda bulundu.

Tiger Woods’un yeniden golf sahalarına dönüşünün şaşırtıcı olduğuna değinen ünlü golfçü Rose, “Geri döner diye düşünüyordum. İkinci, üçüncü cerrahi müdahaleden sonra mental olarak döner ama fiziksel olarak dönebilir mi diyordum. Bu şekilde geri dönüş muhteşem, en iyi oyunları tekrarladı. Muhteşem vuruşları var. Onunla oynamak keyifli.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Ahmet Ağaoğlu, Antalya Golf, Belek Turizm Merkezi, Dışişleri Bakanı, Justin Rose, Mevlüt Çavuşoğlu, Regnum Carya Golf Kulübü, Serik, Tiger Woods, Tommy Fleetwood, Turkish Airlines Open 2018, Türkiye Golf Federasyonu Başkanı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları