Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk ve Kırgız ressamlardan Paris’te sergi

04 Temmuz, 2014 | 11:55

Türk ressam Cemile Lakerta ile Momunbek Astar ve Yıldız Asangali’nin karma resim sergisi Fransa’nın başkenti Paris’te açıldı. Sergi, 14 Temmuz’a kadar gezilebilecek.

Cemile Lakerta ile Türkiye’de yaşayan Kırgız sanatçılar Momunbek Astar ve Yıldız Asangali’nin eserlerinin yer aldığı karma resim sergisi, Fransa’nın başkenti Paris’te sanatseverlerle buluştu.

NationalTürk’ün haberine göre, La Capitale Galeri’de düzenlenen karma resim sergisinde, ressam Lakerta’nın at ve çiçek tasvirleri, Kırgız sanatçı Astar’ın İstanbul silueti temalı resimleri ve Asangali’nin çiçek desenleri konulu çalışmaları yer alıyor.

Asıl mesleğinin avukatlık olduğunu belirten ressam Lakerta, ABD’de gördüğü resim eğitiminden sonra Türkiye’de de çeşitli ressamlardan kısa süreli dersler aldığını söyledi. Ankara’da kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürdüğüne değinen Lakerta, “Kırgızistan, St.Petersburg, Bulgaristan ve şimdi de Paris’te sergimizi açtık. Tema olarak atları, doğayı ve semazenleri çalışmayı çok seviyorum. Her yıl Şeb-i Arus törenlerine giderim ve ondan etkilenerek semazen çalışmaları yapıyorum” dedi.

Lakerta, avukatlık mesleğinin yanında resimle ilgilenmesinin kendisini dinlendirdiğini, bu sayede kitlelere de ulaştığını vurguladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bulgaristan, Cemile Lakerta, Cemile Lakerta kimdir, Cemile Lakerta paris, Cemile Lakerta resimleri, Cemile Lakerta sergi, Fransa Paris, Kırgızistan, La Capitale Galeri, La Capitale Galeri Paris, Momunbek Astar, resim sergisi, St. Petersburg, Yıldız Asangali,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları