Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk vatandaşlığı için bir kolaylık daha geldi!

07 Aralık, 2018 | 10:29

Türk vatandaşlığı için bir kolaylık daha geldi!

Türk vatandaşlığı için bir kolaylık daha geldi. Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun uygulanmasına ilişkin değişiklik yapılmasına dair yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girerken, 250 bin dolarlık gayrimenkul alımı karşılığı Türk vatandaşlığı kazanması uygulamasında, gayrimenkulün satış vaadi de geçerli olacak.

Eylül ayında yapılan değişiklikle Türk vatandaşlığı için ev alımında öngörülen bedel, 1 milyon ABD Doları’ndan 250 bin ABD Doları’na indirilmişti. Türk vatandaşlığıyla ilgili yönetmelikte bugün bir değişiklik daha yapıldı.

Türk vatandaşlığı için bir kolaylık daha geldi!

Yabancıların 250 bin dolarlık gayrimenkul alımı karşılığı Türk vatandaşlığı kazanması uygulamasında, gayrimenkulün satış vaadi de geçerli olacak. Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun uygulanmasına ilişkin yönetmelikte değişiklik yapan yönetmelik bugün Resmi Gazete’de yayınlandı.

Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmeliğe göre, söz konusu tutarda taşınmazın peşin olarak satışının vaat edildiğine dair noterden düzenlenen sözleşmenin üç yıl süreyle devri ve terkini yapılamayacağı taahhüdüyle tapu siciline şerh edilmesi de vatandaşlık kazanımı için yeterli olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Resmi Gazete, Türk vatandaşlığı, Vatandaşlık,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları