Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk uçağına roket saldırısı

02 Mart, 2010 | 10:07

Türk uçağına roket saldırısı Kargo taşımacılığı yapan Türk ACT Havayolları uçağı, Afganistan’nın Bagram Havalimanı’na indiği sırada Taliban’ın yerden ateşlenen roketli saldırısına uğradı.

DHL Bahrain adına DHX521-522 sefer sayısıyla Bahrain-Bagram-Bahrain uçuşunu yapan ACT Havayolları’na ait ‘TC-ACB’ tescilli, Airbus A-300 tipi uçağa iniş için alçalmaya başladığı sırada büyük bir gürültü koptu.

İçerisinde 5 mürettebat ve tonlarca yük bulunan Airbus A-300’e isabet eden roket uçağın açık olan sol iniş takımlarına hasar verdi. Uçağın sol iniş takımlarının hidroliği boşaldı.

Türk pilotların büyük ustalıkla piste indirmeyi başardığı uçak, hasar gören sol iniş takımlarının kilitlenmeyip gövdeye doğru katlanması sebebiyle pistten kayarak toprak zemine çıktı.

Büyük şans eseri saldırıdan yara almadan kurtulmayı başaran uçağın kaptan pilotu, yardımcı pilotu, teknisyeni ve yükleme uzmanının Bargam Havalimanı’nda görevli Amerikan CIA ajanları tarafından sorgulandığı öğrenildi.

Türk uçuş ekibinin CIA ajanları tarafından olayla ilgili ifadeleri alındıktan ve gerekli araştırma yapıldıktan sonra Türkiye’ye gönderilecekleri belirtildi. ACT uçağında incelemelerde bulunmak amacıyla Türkiye’den de bir teknik ekibin Afganistan’a gittiği öğrenildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afganistan Türk Uçağı Saldırı, Kargo taşımacılığı, Taliban Saldırı, Taliban Uçak Saldırısı, Türk ACT Havayolları, Türk ACT Havayolları uçağı,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
orhan okutgen
03 Mart, 2010

tum uçucu arkadaşlarıma vede havacılık camıamıza geçmiş olsun.havacılık ortamında bırçok şeyler yaşanabilir ancak basınımızın çoook acele edip gerçekler ortaya çıkmadan felaket tellallıgı yapmasından bıktık artık.bu durum dıger sosyal gelışmelerdede ızlenıyor.lutfen gerçeklere sadık,sabırlı vede yeterınce dogru kaynak haberlerden sonra bılgılendırın ammeyiiiii.orhan abii

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Mart 3rd, 2010 at 01:52 orhan okutgen mention something about this post....
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları