Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk turizminin 2019 yılı hedefi 1 milyon Çinli turist!

27 Ekim, 2018 | 16:05

Türk turizminin 2019 yılı hedefi 1 milyon Çinli turist!

Türk turizminin 2019 yılı hedefi 1 milyon Çinli turist. Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRSAB, OTSAD ve Peter Pan Travel iş birliğiyle, “Çin’den Türkiye’ye 1 milyon turist” projesi kapsamında düzenlenen toplantıda konuşan Yılmaz, “”Artan ilişkilerin turistik seyahatlerle desteklenmesi her iki devletin ve toplumun karşılıklı kazanımı olacaktır.” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acentaları Birliği (OTSAD), Peter Pan Travel iş birliğiyle, Çin’den Türkiye’ye 1 milyon turist getirilmesi projesi kapsamında düzenlenen basın toplantısı, Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleştirildi.

Türk turizminin 2019 yılı hedefi 1 milyon Çinli turist!

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, son yıllarda Türkiye ve Çin arasındaki başta ticaret ve teknoloji olmak üzere birçok alandaki ilişkilerin hızla ilerlediğini belirterek, “Artan ilişkilerin turistik seyahatlerle desteklenmesi her iki devletin ve toplumun karşılıklı kazanımı olacaktır.” şeklinde konuştu.

Düzenlenen toplantıya, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz ve OTSAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kırk’ın yanı sıra birçok Çinli turizm sektörü temsilcisi katıldı.

İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Yılmaz, buradaki konuşmasında, Türkiye’de daha çok Çinli turistin ağırlanacağı günlerin çok uzak olmadığını söyledi.

“Her iki devletin ve toplumun karşılıklı kazanımı olacaktır”

Türkiye’nin sahip olduğu turistik değerler açısında dünyadaki birçok ülkenin önünde
olduğunun altını çizen Yılmaz, “Türkiye ve Çin, dünyanın en eski medeniyetleri arasındadır. Son yıllarda Türkiye ve Çin arasındaki başta ticaret ve teknoloji olmak üzere birçok alandaki ilişkiler hızla ilerliyor.

Artan ilişkilerin turistik seyahatlerle desteklenmesi, her iki devletin ve toplumun karşılıklı kazanımı olacaktır. İstanbul, kongre turizmi, mutfak kültürü, mimari eserler gibi birçok alana ilişkin farklı medeniyetlere ait değerleri sunar.” dedi.

Coşkun Yılmaz, Çinlilerin beslenme alışkanlıklarının farklı olduğunu belirterek, Çin yemeklerinin yapıldığı restoran sayısının artırılması gerektiğinin altını çizdi.

Çin tarafından da bir atak bekliyoruz

“Çin tarafından da bir atak bekliyoruz”

Çin’den Türkiye’ye yapılan karşılıklı sefer sayısının artırılması gerektiğine dikkati çeken Yılmaz, “Ulaşımın önündeki engellerin kaldırılması gerekiyor. Biz THY ile görüştük, Türkiye bu konuda hazır. Çin tarafından da bir atak bekliyoruz. Çinli yöneticilerin bu talebe kayıtsız kalmayacağına inanıyoruz.” yorumunu yaptı.

Türkiye’de Çinli turist sayısının artırılmasına yönelik çok ciddi bir irade olduğunu belirten Yılmaz, bu yılın ilk 9 ayında, Türkiye’ye gelen 250 bin civarındaki turist sayısını yeterli görmediklerini ifade etti.

OTSAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kırk ise Çin’den nüfusuna oranla Türkiye’ye çok az turist geldiğine dikkati çekerek, Çin’den gelen turist sayısını gelecek yıl artıracaklarını belirtti.

2 bin Çinli turist mart ayında İstanbul’da ağırlanacak

Türkiye’nin sağlık ve kongre turizmi alanında son dönemde çok ilerlediğini kaydeden Kırk, 2019’da 1 milyon Çinli turisti ağırlamayı hedeflerini, THY başta olmak üzere diğer havayollarının Çin’e sefer sayılarını artırmalarını talep ettiklerini söyledi.

Türkiye’de 2019 yılında Çin’den 1 milyon turistin ağırlanması hedefleniyor. Bu kapsamda, Çin’de Türkiye’ye yapılan direkt uçak seferlerinin ve Çinli turistlerin mutfak kültürüne yönelik restoranların artırılması hedefleniyor.

Çinli turist sayısının artırılmasına yönelik olarak 2 bin kişilik Çinli turist kafilesi Mart 2019’da İstanbul’da ağırlanacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
1 milyon Çinli turist, Çinli turist, Çinli turizm sektörü, Coşkun Yılmaz, Hüseyin Kırk, Kültür ve Turizm Müdürü, OTSAD, Sağlık Turizmi, Türkiye'nin 2019 hedefi, Türsab,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları