Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk turizm acentaları temsilcileri Bosna-Hersek’te

07 Şubat, 2013 | 14:11

Türk turizm acentaları temsilcileri Bosna-Hersek'te Türkiye’den yaklaşık 30 turizm acentasının temsilcileri, Bosna-Hersek’i ziyaret etti.

Turizm acentalarının temsilcileri turizm potansiyellerini denetlemek üzere başkent Saraybosna’ya geldi.

Türkiye’den gelen turizm acentalarının temsilcileri, Bosna-Hersek Federasyonu Çevre ve Turizm Bakanı Branka Curiç tarafından kabul edildi. Bakanlıkta yapılan görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Bakan Curiç, Türkiye’den gelen heyeti ağırlamaktan memnun olduğunu belirterek, heyetin Bosna-Hersek’in doğal güzelliklerini görme fırsatı elde edeceğini kaydetti.

Heyetin, Saraybosna’nın yanı sıra Mostar ve Travnik gibi şehirlerini de görebileceklerini belirten Curiç, “Eminim ki ülkemizin dağlarını, nehirlerini, yemeklerimizi, misafirperver insanlarımızı ve tüm doğal güzelliklerimizi hissedebileceksiniz. Bizim kültürümüz Akdeniz, Batı ve Orta Avrupa kültürlerinin bir karışımıdır” dedi.

Türkiye’den Bosna-Hersek’e gelen misafir sayısının her geçen gün arttığını belirten Bakan Curiç, iki yıl önce Bosna-Hersek’i ziyaret eden turistler arasında dördüncü sırada yer alan Türkiye’nin şimdi ikinci sırada olduğunu bildirdi.

Curiç, “Umarım bu ziyaretle ülkemizi Türkiyeli vatandaşlara daha iyi tanıtabileceksiniz, dolayısıyla da Bosna-Hersek’i ziyaret eden en çok turistin Türklerin olmasını sağlayacaksınız” dedi.

Türk turizm acentaları temsilcilerinden olaşan heyetin, Bosna-Hersek’in yanı sıra Sırbistan, Hırvatistan ve Makedonya’daki önemli turistik yerleri de gezeceği öğrenildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bosna Hersek, Hırvatistan, Makedonya, Orta Avrupa, Sırbistan, Türk turizm acentaları, Türk turizm acentaları Bosna-Hersek, Türk turizm acentaları temsilcileri, Türk turizmi,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları