Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk turizm acentaları temsilcileri Bosna-Hersek’te

07 Şubat, 2013 | 14:11

Türk turizm acentaları temsilcileri Bosna-Hersek'te Türkiye’den yaklaşık 30 turizm acentasının temsilcileri, Bosna-Hersek’i ziyaret etti.

Turizm acentalarının temsilcileri turizm potansiyellerini denetlemek üzere başkent Saraybosna’ya geldi.

Türkiye’den gelen turizm acentalarının temsilcileri, Bosna-Hersek Federasyonu Çevre ve Turizm Bakanı Branka Curiç tarafından kabul edildi. Bakanlıkta yapılan görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Bakan Curiç, Türkiye’den gelen heyeti ağırlamaktan memnun olduğunu belirterek, heyetin Bosna-Hersek’in doğal güzelliklerini görme fırsatı elde edeceğini kaydetti.

Heyetin, Saraybosna’nın yanı sıra Mostar ve Travnik gibi şehirlerini de görebileceklerini belirten Curiç, “Eminim ki ülkemizin dağlarını, nehirlerini, yemeklerimizi, misafirperver insanlarımızı ve tüm doğal güzelliklerimizi hissedebileceksiniz. Bizim kültürümüz Akdeniz, Batı ve Orta Avrupa kültürlerinin bir karışımıdır” dedi.

Türkiye’den Bosna-Hersek’e gelen misafir sayısının her geçen gün arttığını belirten Bakan Curiç, iki yıl önce Bosna-Hersek’i ziyaret eden turistler arasında dördüncü sırada yer alan Türkiye’nin şimdi ikinci sırada olduğunu bildirdi.

Curiç, “Umarım bu ziyaretle ülkemizi Türkiyeli vatandaşlara daha iyi tanıtabileceksiniz, dolayısıyla da Bosna-Hersek’i ziyaret eden en çok turistin Türklerin olmasını sağlayacaksınız” dedi.

Türk turizm acentaları temsilcilerinden olaşan heyetin, Bosna-Hersek’in yanı sıra Sırbistan, Hırvatistan ve Makedonya’daki önemli turistik yerleri de gezeceği öğrenildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bosna Hersek, Hırvatistan, Makedonya, Orta Avrupa, Sırbistan, Türk turizm acentaları, Türk turizm acentaları Bosna-Hersek, Türk turizm acentaları temsilcileri, Türk turizmi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları