Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk turistlerin 2017’de en çok tercih ettiği yerler belli oldu!

19 Ocak, 2018 | 09:52

2017 senesinde yurt içi seyahati ilk sırada aldığı Türk turizminde tatilcilerin yurt dışında ise tercihini ilk Almanya’dan yana kullandı. Seyahat arama motoru Skyscanner’ın verilerine göre, üçüncü sırada Ukrayna bulunuyor.

Bu sene turizmde yeniden atağa geçmesi beklenen Türkiye’de, 2017’de yılında en çok tercih yurt içi oldu. Türk turizminde tatilcilerin yurt dışındaki ilk tercihini ise Almanya.

Seyahat arama motoru Skyscanner’ın verilerine göre, toplam pay içerisinde yurt içi seyahatin önceki yıla göre daha çok arttığı, en çok seyahat edilen ülke olan Almanya’nın ise geçen seneye göre düşüş yaşadığını görülmekte.

Sıralamada üçüncü olan Ukrayna ise kimlik kartı ile ziyaret ediliyor olmasının verdiği avantaj ile toplam pay içerisindeki oranını önemli ölçüde arttırdı. Hemen arkasından gelen ABD ve İtalya’nın ise benzer oranlarda düşüş yaşadığı görülüyor.

Yurt içinde İstanbul…

İstanbul önceki seneye göre toplam pay içerisindeki payını yüzde 9 arttırarak ilk sıradaki yerini korumakta. Tatil severlerin gözdelerinden İzmir ve Antalya ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor.
Başkent Antalya ise Adana’nın hemen önünde beşinci sırada. Bodrum’un birçok büyük ili geride bırakarak altıncı sırada yer alması ise çok şaşırtıcı olmasa gerek.

Yurt dışında en çok uçak bileti araması o şehre yapıldı!

Gezmeyi ve eğlenmeyi sevenlerin gözdesi Hollanda’nın başkenti Amsterdam ise geçen seneye oranla toplam payda yüzde 10’luk bir düşüş yaşasa da ilk sırada yer alıyor.

Vizesiz seyahatin getirdiği etkiyle popülerliği devamlı artan Kiev ise ikinci sırada. Kiev’i, Londra, Bangkok ve Paris takip etmekte.

Bileti ne kadar önce alıyoruz!

En uygun fiyatlar ile uçak bileti bulabileceğiniz Skyscanner kaç gün önceden bilet aldığımız bilgisini de paylaştı. Yurt içi seyahatlerde ortalama 23 gün öncesinden uçak bilet alınıyor.

Bu sayı Almanya için 45 güne kadar çıkmakta. Avrupa dışında yer alan ABD ve Tayland için Avrupa ülkelerine göre daha önceden bilet alındığı verisini de görmekteyiz. Vizesiz seyahat edilen Ukrayna ve Kıbrıs’a ise nispeten daha yakın tarihte bilet alıyoruz.

Yüzde 40’ımız uçak biletini son ana bırakıyor

2017 yılında Türk turizmcilerin %40’tan fazlası uçuştan önceki iki hafta içerisinde biletini alırken, %28’i ise uçuş haftasında bıraktı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, Almanya, Amsterdam, Hollanda, İstanbul, Kiev, Türk turistin tercihleri, Türk turizmi, Ukrayna,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları