Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk turistler Yunan Adaları’nda

19 Temmuz, 2013 | 11:10

Türk turistler Yunan Adaları'nda Yunanistan’da yaşanan ekonomik kriz sonrası zaten ucuz olan yeme,içme ve konaklama fiyatları daha da indirime gitti.

Yaz aylarında dünyanın birçok yerinden gelen turistlerle dolup taşan Yunan Adaları,son yıllarda türk turistlerin de yeni cazibe merkezi haline geldi.

Türkiye’den feribot seferleriyle kolaylıkla ulaşılabilen komşu adalara, türk turistin ilgisi artmaya devam ediyor.

Özellikle Kos,Rodos,Simi,Midilli,Korfu,Thassos gibi Yunan Adaları uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

Feribot ya da uçak seferleriyle Yunan Adaları

Feribot yolculuğu tercih edenler için Bodrum’dan Kos adası,Ayvalık’tan Midilli,Marmaris’ten Rodos gibi birçok seçenek bulunuyor.Adalara uçakla gitmek de mümkün.Uçaklı seferlerden ise en çok tercih edilen Mikanos ve Santorini adaları.

Mikanos Adası dillere destan gece hayatıyla uzun yıllardır bir numaralı eğlence merkezi konumunda. Santorini ise muhteşem manzaralarıyla daha çok romantizm yaşamak isteyen veya balayı çiftlerinin tercihi oluyor.Üstelik uçaklı seyahatlere Atina’yı da katarak deniz,kum,güneş,eğlence tatilinizden sonra alışveriş keyfi de yapabiliyorsunuz.

Vizede kolaylık önemli etken

Yunanistan’ın Türkiye’de yeşil pasaport sahiplerinden vize istememesi,adalar için kapıda vize kolaylığı gibi önemli adımlar atmasıyla, Türk turistler adalara daha yoğun ilgi göstermeye başladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Atina, Korfu, Kos, Midilli, Mikanos, Rodos, Santorini, Simi, Thassos, Türk Turistler, Türk turistler Yunan Adaları, Türk turistler Yunanistan, Vize, Yunan Adaları, yunan adaları feribot seferleri, yunan adaları uçak, Yunan Adaları vize, Yunan Adaları Yeşil Pasaport, Yunanistan,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları