Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk turistler Rusya’ya

11 Temmuz, 2013 | 17:02

Türk turistler Rusya'ya Rusya Türkiye’de temsilcilik açmayı planlıyor.

Rusya Federal Turizm Ajansı Rosturizm Daire Başkanı Aleksandr Radkov, 2014 yılı itibariyle Rosturizm’in Türkiye’de,Çin’de, Türkiye’de ve bazı Avrupa ülkelerinde temsilcilikler açmayı planladığını bildirdi.

Turizm sektörü temsilcilerine göre dünya ölçeğindeki pratik tecrübe, yabancı temsilciliklerin açılmasının sektörde son derece etkili olduğunu gösteriyor.Temsilcilikler sayesinde Rusya’nın daha çok tanıtımı yapılacak.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre,Moskova’da diğer ülkelere ait 40 adet temsilcilik düzenli olarak faaliyet göstermesine rağmen, Rusya’nın yurtdışında herhangi bir temsilciliği bulunmamakta.

Rosturizm Basın Sözcüsü İrina Şegolkova önümüzdeki yıldan itibaren öncelikli olarak Çin ve Türkiye’den başlayarak Rosturizm’in mevcut durumu düzeltme niyetine olduğunu belirtti.

Türkiye’den Rusya’ya giden turist sayısı arttı

Temsilciliklerin açılması için öncelikli olarak Türkiye’nin tercih edilme sebebi ise ülkeden Rusya’ya gelen turist sayısının hızlı bir şekilde yükselmesi ile alakalı.

Öte yandan, Rosturizm temsilcilikleri yurtdışında tatil yapmakta olan Rus turistlere yardım konusu ile de ilgili olacaklar. Daire başkanlığına göre bu iş aslında konsolosluk hizmetleri kapsamına girmekle beraber Rosturizm temsilciliklerinin varlığı herhangi bir zarara sebebiyet vermeyecek. Şu ana kadar bütçe yetersizliğinden dolayı söz konusu alanda faaliyete geçmek mümkün olmamıştı. Fakat iç ve dış turizmdeki artış, mevcut durumu önemli ölçüde değiştirdi. Rosturizm Basın Sözcüsü İrina Şegolkova son iki üç yıl içerisinde Rusya’ya gelen turist sayısında önemli ölçüde bir artışın söz konusu olduğunu ve bu durumun ülke ekonomisi açısından oldukça önemli olduğunu ifade etti.

Moskova,Petersburg,Zolotoye Koltso bölgesi…

“Özellikle Rusya’daki farklı bölgeler açısından turizm, bölge gelirlerinin önemli bir kısmını teşkil edebilir. Şu an yabancı turistler Moskova, Petersburg ve eski Rus şehirlerini içerisinde bulunduran Zolotoye Koltso ( altın halka ) bölgesine geliyorlar ya da Volga nehrinde gemi turuna çıkıyorlar. Ve bu noktada yabancı turistlerin Rusya ile ilgili bilgileri sadece bu bölgelerle sınırlı kalıyor ve kesintiye uğruyor. Buna karşın yabancı turistlerin tüm ülkeyi tanımasını istemekteyiz. Turistlerin gelip görmesini istediğimiz ve bunun için yeni otellerin ve çağdaş altyapıların inşa edildiği şaşırtıcı güzellikteki yerlerimiz mevcut. Söz konusu yerlerin tanıtımıyla yurtdışında açılacak olan temsilciliklerimiz ilgilenecek.

Şu an itibariyle Rosturizm cazip bir öneri hazırlamakta. Başta Rusya Federasyonu Maliye Bakanlığı olmak üzere konuyla ilgili diğer bakanlıklar ve kuruluşlar ile birlikte söz konusu proje üzerinde çalışmakta. Basın sözcüsünün açıklamalarına göre ülkeye daha fazla turist akışının olduğu ve donör ülke niteliğindeki ülkelerin seçimi gerçekleşecek. Mevcut durumda, önümüzdeki yılın başında Rosturizm temsilciliklerinin açılacağı Çin ve Türkiye lider konumundalar.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aleksandr Radkov, Moskova, Petersburg, Rosturizm, Rosturizm temsilcilik, Rusya, Rusya habereri, Rusya Turist, Rusya Türk turist, temsilcilik, Turizm Haberleri, Türk Turistler, Türk turistler Rusya, Türkiye Rusya temsilcilik, Türkiye temsilcilik, Zolotoye Koltso bölgesi.,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları