Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk turistler Kurban Bayramı’nda Yunan Adaları’nı tercih ediyor!

07 Ağustos, 2018 | 17:20

Türk turistler Kurban Bayramı'nda Yunan Adaları'nı tercih ediyor!

Türk turistler Kurban Bayramı’nda Yunan Adaları’nı tercih ediyor. Kurban Bayramı yaklaşırken, Türk tatilciler de gidecekleri yerleri belirledi. Yapılan araştırmada, Türk turistlerin % 90’ı yurt içinde tatil planlarken, katılımcıların hayalindeki yer Maldivler çıktı. Ancak en çok tercih edilen yurt dışı destinasyonu ise Yunan Adaları oldu.

Geleneksel ‘Bayram Tatili Tercihleri’ araştırması sonuçlarını paylaşan online araştırma şirketi DORinsight, 9 gün olarak belirlenen Kurban Bayramı tatilinde Türk tatilcilerin nerelere gideceği ile ilgili paylaşımda bulundu.

Türk turistlerin Kurban Bayramı tatilindeki tercihi Thassos

Türk turistler Kurban Bayramı’nda Yunan Adaları’nı tercih ediyor!

Katılımcıların % 90’ı tatillerini yurt içinden yana kullandı. Yerli turistler yurt içinde en çok Antalya, Bodrum ve Ayvalık’a tercih etti. Araştırmada yurt dışında en çok tatil yapılmak istenen destinasyon ise cennet adalar Maldivler çıktı.

Tatilcinin hayalindeki yer Maldivler olsa da, Kurban Bayramı’nda en çok Yunan Adaları‘nın en güzellerinden olan iki isim öne çıktı. Yunan Adaları Mykonos ve Thassos bu bayramda da Türk tatilcilerin en çok tercih ettiği yurt dışı destinasyonu oldu.

10-24 Temmuz tarihleri arasında online olarak yapılan araştırmaya göre, Türkiye temsili, ABC1C2DE sosyo-ekonomik segmente mensup çalışan 7.954 kişi katıldı. Araştırma kapsamında katılımcılara Kurban Bayramı tatili tercihleri sorulurken ilgi çekici sonuçlara ulaşıldı.

İşte yapılan araştırmada ortaya çıkan Türkiye tatilcilerin tercihleri:

Aile ziyaretine yüzde 30 gidecek

Yapılan araştırmada katılımcılara bayram tatilini nasıl değerlendireceği sorulduğunda % 43’ü tatile çıkacağını, % 23’ü evinde dinleneceğini, % 30’u ise ailesi ile olacağını ifade etti.
Tatile çıkacak Türk tatilcilerin yüzde 90’ı ise tatilini yurt içinde değerlendirecek.

Yerli turistin Türkiye’deki tercihi Antalya ve Bodrum

Yurt içinde tatile çıkacak katılımcıların tercihlerinin % 15’i Antalya olurken, % 12’si Bodrum, % 9’u Ayvalık ve Fethiye, yüzde 8 ise Marmaris olarak ortaya çıktı.

Türk turistlerin tercihi Mykonos

Türk turistlerin yurt dışı tercihi Yunan Adaları

Kurban Bayramı’nda tatilini yurt dışında geçirecek Türk turistler ise soluğu komşu ülke Yunanistan’da alacak. Uygun fiyatlar ve vizesiz geçiş avantajına sahip Yunan Adaları, yurt dışı tatilinde ilk sırayı alıyor.

Yunan Adaları Mikanos ve Thassos’u, Paris, Roma, Barcelona, Venedik ve New York takip ediyor.

Yüzde 10 hiç tatil yapmıyor

Katılımcıların % 36’sı yıl içerisinde iki kez tatile çıkarken, % 28’i 1 kez, yüzde 14’ü ise üç kez tatile çıktığını belirtti. Yüzde 10 katılımcı ise hiç tatil yapmadığını ifade etti.

Erken rezervasyon oranı düşük

Katılımcıların % 71’i tatil fırsatlarını takip ederken, yüzde 28’i fırsatları önemsemiyor. Katılımcıların % 32’si erken rezervasyon kampanyalarından yararlanırken yüzde 68’i erken rezervasyonu tercih etmedi.

Türklerin hayallerinde Maldivler ve Miami var

Tüm katılımcılara hayallerindeki tatil destinasyonu sorulduğunda yüzde 19’u Maldivler‘i tercih ederken, % 17’si Miami, yüzde 12’si ise İbiza ve Venedik cevabını verdi. Bu yanıtları sırayla Roma (% 7) ve Bahamalar (% 6) izledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Bayram tatili, Bodrum, Hayaller Maldivler, İbiza, Kurban Bayramı, Mykonos, Thassos, Türk Tatilciler, Türk turist tercihi, Türk Turistler, Yunan Adaları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları