Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Turiste Bodrum’da Tatil Fiyatları Pahalı, Yunan Adalarında Ekonomik

14 Haziran, 2017 | 09:24
Yunan Mutfağı

Yunan Mutfağı

Türk Turist Bodrum’da Tatil Fiyatlarının Pahalı Olması Üzerine, Ekonomik Tatil İçin Yunan Adalarını Tercih Ediyor

Her sene tekrar eden Türk turist’in yurt içi tatillerinde ki harcamalarının,  yurt dışı tatilinden daha fazla olması. Türk turistin, tatil planlarında değişiklik yapmalarına ve bu konuda yurt dışında ekonomik tatil destinasyonlarına yönlendiriyor. Bunun en belirgin örneği yaşanılan yer ise, Bodrum da gerçekleşti.

Ramazan bayramını bekleyen turistik işletme sahipleri, bayram ile başlayacak yoğunluğa hazır olsalar da, Türk turist Bodrum gibi bir çok popüler yurt içi tatil bölgelerinde yaptığı harcamaların çok pahalı olduğunu biliyor. Bu neden ile ya ‘her şey dahil’ bir otel de tatillerini geçiriyor, ya da ekonomik tatil destinasyonlarını tercih ediyor.

 

Türk Turist Ekonomik Tatili Yunan Adalarında Yapabiliyor

 

Yunan Yemekleri

Yunan Yemekleri

Yunan adalarında yapılan harcamalar ve porsiyonların farklı olması, Türk turisti cezbediyor. Bu konuda bir çok seyahat blog’u yazanların deneyimlerine baktığımızda, Türkiye’de Bodrum gibi ünlü bir tatil destinasyonunda yenen yemeğe gelen hesaptan daha uygun ücrete, daha büyük porsiyonların yenildiğini belirtmektedirler. Bu nedenle, Yunan adaları Türk turistler tarafından tercih edilen tatil bölgeleri olarak popülaritesini korumaktadırlar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bodrum, Ekonomik Tatil, Türk turist, Yunan Adaları, yunan yemekleri,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları