Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk turist Yunan Adalarından vazgeçmiyor

03 Ekim, 2016 | 07:14

Yunan Adaları

Kuzey Ege Adaları Ekonomik Kalkınma Ofisi Başkanı Kalogridis, sığınmacı sorunu sonrası Yunan Adalarına gönderdiği turist sayısı düşmeyen tek ülkenin Türkiye olduğu söyledi.

Kuzey Ege Adaları Ekonomik Kalkınma Ofisi (EOAEN) Başkanı Thrasos Kalogridis, özellikle son aylarda artan sığınmacı göçleri sonrası Yunan Adaları‘na gelen turist sayısında düşüş gözlendiğini belirtti. Kalogridis, buna rağmen Yunanistan ve Yunan Adaları’na gönderdiği turist sayısı düşmeyen tek ülkenin Türkiye olduğunu da sözlerine ekledi.

Geçen yıl Yunanistan’a giden Türk turist sayısının 1 milyon, Türkiye’ye gelen Yunan turist sayısının ise 600 bin civarında olduğunu söyleyen EOAEN Başkanı, bu durumun iki ülkenin dostane ilişkilerine ve limanlar arasındaki sefer sayılarının artmasına bağladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kuzey Ege Adaları Ekonomik Kalkınma Ofisi, Thrasos Kalogridis, Yunan Adaları, Yunan adaları turizm, Yunan Adaları Turu, Yunanistan,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları