Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk turist Yunan Adalarından vazgeçmiyor

03 Ekim, 2016 | 07:14

Yunan Adaları

Kuzey Ege Adaları Ekonomik Kalkınma Ofisi Başkanı Kalogridis, sığınmacı sorunu sonrası Yunan Adalarına gönderdiği turist sayısı düşmeyen tek ülkenin Türkiye olduğu söyledi.

Kuzey Ege Adaları Ekonomik Kalkınma Ofisi (EOAEN) Başkanı Thrasos Kalogridis, özellikle son aylarda artan sığınmacı göçleri sonrası Yunan Adaları‘na gelen turist sayısında düşüş gözlendiğini belirtti. Kalogridis, buna rağmen Yunanistan ve Yunan Adaları’na gönderdiği turist sayısı düşmeyen tek ülkenin Türkiye olduğunu da sözlerine ekledi.

Geçen yıl Yunanistan’a giden Türk turist sayısının 1 milyon, Türkiye’ye gelen Yunan turist sayısının ise 600 bin civarında olduğunu söyleyen EOAEN Başkanı, bu durumun iki ülkenin dostane ilişkilerine ve limanlar arasındaki sefer sayılarının artmasına bağladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kuzey Ege Adaları Ekonomik Kalkınma Ofisi, Thrasos Kalogridis, Yunan Adaları, Yunan adaları turizm, Yunan Adaları Turu, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları