Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Turist ‘Vizesiz Tropik Adalar’ diyor

24 Ağustos, 2017 | 13:08

Vizesiz Tropik Adalar

Türk Turist, son yıllarda tatil rotasını Vizesiz Tropik Adalar‘a çevirdi.

Önceki yıllarda daha çok balayı çiftleri tarafından tercih edilen Tropik Adalar artık, balayı tatilinin yanı sıra şehir hayatından, iş stresinden uzaklaşmak isteyen aileler için de tercih sebebi oldu. Türkiye’deki olumsuz hava şartları da, tropik adalara olan talebi arttırdı.

Peki, Türk turist en çok hangi topik adalarda tatil yapıyor?

Maldivler

Tropik Adalar: Maldivler

Türklerin en çok rağbet ettikleri tropik adaların ilk sırasında Maldivler yer alıyor. Maldivler tam anlamıyla bir tropik cennet. Maldivler’in bembeyaz incecik tanelerden oluşan kumsalları bu tropik adayı diğer adalardan ayıran en önemli özellik.

Tropik Ada Maldivlerde su üzerinde yer alan lüks bungalovlar büyük ilgi görüyor. Kumsalları süsleyen bembeyaz ve yumuşacık kum taneleri, denizin üzerinde kurulu bungalovlar, palmiye ağaçları, binlerce sevimli canlıya ev sahipliği yapan denizaltı dünyası ve ada üzerinde yaşayabileceğiniz sınırsız romantizm…

Zanzibar

Tropik Adalar: Zanzibar

Afrika’nın cennet adası olarak bilinen Zanzibar, son yıllarda balayı için en iyi adres olarak tanımlanıyor. Zanzibar’da görülmesi ve keyfi çıkarılması gereken uzun bembeyaz kumlara sahip sahiller bulunuyor.

Diğer tropik adalara göre daha uygun fiyatlara tatil yapabileceğiniz Zanzibar Turları ile sadece deniz kum güneş değil kültür ve tarihin de birleştiği nadir destinasyonlardan.

Seyşeller

Tropik Adalar: Seyşeller

Vizesiz Tropik Ada Seyşeller Scuba’ nın da en önemli merkezlerinden. Düncaya ünlü isimlerin tatil durağı Seyşeller’e olan ilgi her geçen gün daha da artıyor.

Özellikle su sporları için bulunmaz bir cennet olan Seyşeller’de; Mahe, Praslin ve La Digue’de balık tutabilir; su kayağı, rüzgar sörfü, kano gibi birçok aktiviteye dahil olabilirsiniz.

Mauritius

Tropik Adalar: Mauritius

Hint Okyanusu’ndaki Mauritus Adası,  en çok fotoğraf çekimleri için tercih ediliyor. Ödüllü plajlara sahip olan Mauritus,geçtiğimiz yıllarda En iyi balayı adası ödülünü de kazandı.

Mauritus Adası‘nda tüm yıl boyunca sıcaklık 24-30 derece arasında değişiyor. Yani yıl içinde istediğiniz bir zamanda evrak vize işlemleriyle uğraşmadan kolaylıkla gidebileceğiniz bir destinasyon. Doğa harikası bu tropik adada, geleneksel dans showlarıyla muhteşem akşamlar geçirebilir ve hareketli gece hayatında sabahın ilk ışıklarına kadar dans edebilirsiniz.

Koh Samui Adası

Tropik Adalar: Koh Samui

Bozulmamış doğası ile dikkat çeken Koh Samui, sadece deniz kum güneş değil! Eğlence, safari, tarih ve kültür gezisi içinde oldukça önemli yerlere sahip bir turizm cenneti.

Dünyanın en güzel adası olarak bilinen Samui Adası, popülerliğini her daim koruyor. Samui’nin doğu sahilinde bulunan Chaweng ve Lamai plajları gece hayatı bakımından en hareketli bölgeler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Koh Samui, Kurban Bayramı, Maldivler, Mauritius, Ramazan Bayramı, Seyşeller, Tropik Adalar, Vizesiz, Zanzibar,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları