Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk termallere hayran kalan Rus turizmciler, tanıtım yapılmasını istedi!

21 Kasım, 2018 | 10:14

Türk termallere hayran kalan Rus turizmciler, tanıtım yapılmasını istedi!

Türkiye’deki termal tesisleri yerinde inceleyen ve hayran kalan Rus turizmciler, tanıtım eksikliğini gidermek için yapılması gerekenleri Türk yetkililerle paylaştı.

Termal Sağlık Turizm Derneği’nin (TESTUD) organizasyonunda bir araya gelen sağlık turizmi yetkilileri ve basın mensupları 34 kişilik Rus Rus tur operatörü heyetini Ankara’da misafir etti. Başkent Ankara’daki termaller ve sağlık kuruluşları hakkında bilgi alan Rus turizmci heyeti, Haymana’da bir termal otelde düzenlenen toplantıda da katıldı.

Türk termallere hayran kalan Rus turizmciler, tanıtım yapılmasını istedi

Rusya’nın Ural bölgesinde faaliyet gösteren tur operatör firması yetkilisi Galina Tereshcenko burada yaptığı konuşmada, birlikte geldiği tüm Rus turizmcilerin Türkiye termallerinden etkilendiğini ifade etti

Ancak termallerle ilgili tanıtım eksikliği olduğunu söyleyen Tereshcenko, bu önemli turizm potansiyelinin tanıtımla desteklenmesi gerektiğinin altını çizdi. Galina Tereshcenko, “Antalya bölgesinde olduğu gibi fuarlar ile bizlere daha fazla anlatmanız gerekiyor. Ayrıca gelişten gidişe kadar tüm ayrıntıları ile bizlere listeler çıkarmanız gerekiyor. Avrupa’ya göre çok daha ucuz bir o kadar daha iyi olan bu tesisler her yıl binlerce turisti ağırlayabilecek kapasitede.” şeklinde konuştu.

“Tesislerde gereken revizyonlar yapılmalı”

TESTUD Başkanı Yavuz Yılık ise, kısa süre içerisinde dost ülke Rusya’dan sayıları yüz binlerle ifade edilen turistin Türkiye’deki termal tesislere geleceğini öngördüklerini ifade etti. Tüm termal işletmecilerin tesislerinde gereken revizyonları yapmalarını özellikle fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerini tamamlamalarını isteyen başkan Yavuz Yılık, “Personel eğitimlerini en kısa sürede tamamlamalarını öneriyoruz. Bu çabamız belki de termal tesislerimizi turizmimizin merkezi haline getirecek.” yorumunda bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Rus Tur Operatörleri, Rus turizmciler, Rusya, Sağlık Turizmi, Termal Sağlık Turizm Derneği, Termal Tesisler, Termaller, TESTUD Başkanı Yavuz Yılık, Ural bölgesi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları