Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Dünya Türk şaraplarını tanıyacak

14 Mayıs, 2011 | 17:03

Türk şaraplarının dünyaca ünlü bir marka haline gelmesi için çalışmalar yapılıyor.

Türk Şarapları Platformu Türk şaraplarını dünya markası yapmak için yurtdışında ve yurtiçinde birçok çalışma yürütüyor.

2008’den günümüze ihracatın artırılması, pazarın büyütülmesi ve şarap turizminin geliştirilmesi yönünde şarap üreticilerinin ortak çalışmalarını yürüten Türk Şarapları Platformu, 13-15 Mayıs 2011 tarihlerinde düzenlenen Kanyon Şarap Tadım Günleri’nde tüketicilerle buluştu.

Türkiye’nin önde gelen şarap üreticilerinden oluşan ve Türk şaraplarının dünyaya açılan penceresi olan Wines of Turkey Platformu çatısı altında; Kanyon Şarap Tadım Günleri’ne Doluca, Kavaklıdere, Kayra, Pamukkale, Sevilen ve Vinkara katıldı.

Wines of Turkey Direktörü Taner Öğütoğlu, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “WOT’un misyonu içinde yer alan şarap kültürünü geliştirmeyi desteklemek için üyelerinin tek çatı altında kendi markalarını koruyarak bu yöndeki etkinliklerde bir araya gelmeye hazır olmaları çok önemli. Her markanın şarabını ön plana çıkarmak amacıyla sade ve WOT logolu yurt dışındaki fuarlarda kullanılan tadım standı seçildi.”

Öğütoğlu, WOT etkinliklerinin tüm üreticilerle eşit mesafede yürütüldüğünü, tüm üreticilerin WOT’un doğal bir potansiyel üyesi olarak kabul edildiğini ve platform uygulamalarına katılan üyelerin platformun “aktif üyeleri” olduğunu belirtti. Platform çalışmaları evrensel iş ahlakı ve kuralları çerçevesinde, şeffaf ve tüm üreticilere açık bir şekilde yürütülmektedir. WOT tüm üreticilere öncelikle yurtdışı olmak üzere birlikte proje üretme, koordineli çalışma ve sektörün geliştirilmesi yönünde ortak hareket edebilme disiplinini ve iletişimini sağlıyor. Öğütoğlu ayrıca “Önümüzde çok uzun bir yol var. Yolun başındayız ve sabırla misyonumuz yönünde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

WOT üreticileri, uluslararası şarap yarışmalarında 2010 yılında 200’e yakın madalya aldı ve 2011’de de bu başarısının artarak devam edeceği sinyalleri gelmeye başladı. Önümüzdeki günlerde açıklanacak dünyanın en büyük şarap yarışmaları olan IWC, IWSC ve Decanter sonuçları heyecanla bekleniyor.

Hot-Affiliates Reklamları
Şarap Turları, Gurme Turları en iyi servis ve fiyat garantisiyle.
Şarap ve Gurme Turları
italya Gurme turları ile en lezzetli ve unutulmaz seyahatler için.
İtalya Şarap ve Gurme
Fransa Gurme Turları, romantik bir ülkede sayısız lezzetler.
Fransa Şarap ve Gurme
İspanya Gurme Turları, güzel şaraplar ve leziz gurme gezileri.
İspanya Şarap ve Gurme
Hot-Affiliates Reklamları

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dünya Türk şarapları, Kanyon Şarap Tadım Günleri, Taner Öğütoğlu, Türk şarapları, Türk Şarapları Platformu, Türkiye şarapları, Wines of Turkey, WOT,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları