Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk sanatçı İsveç’te “Yılın Müzisyeni” ödülünü kazandı

11 Ekim, 2017 | 15:57

Türk kökenli caz sanatçısı Robert Sinan Mehmet ikiz, İsveç’te “Yılın Müzisyeni” ödülünü kazandı.

İkiz, Devlet Radyosu (SR) tarafından düzenlenen ve kazananın halkın oylarıyla belirlendiği yarışmada en fazla oyu alarak Yılın Müzisyeni ödülüne layık görüldü.

38 yaşındaki Caz sanatçısı İkiz, ”Müzikte ekol olmuş bir ülkenin sanatçıları arasından sıyrılıp bir Türk olarak bu ödüle layık görüldüğüm için çok mutluyum. İstanbul’da teneke kutuları çalarak Barış Manço dinleyerek başladığım müzik hayatımda İsveç’in en prestijli müzik ödülünü kazanmak beni oldukça gururlandırdı.” dedi.

3 yaşından bu yana müzikle uğraştığını belirten İkiz, ”Bu zamana kadar 45-50 ülkede baterist olarak konser verdim. Gece gündüz çalışıyorum. Özellikle İsveç Radyosu ve müzik çevrelerince bu performansım takdir görüyordu. Çalışmanın meyvesi olarak da bu ödüle layık görüldüm.” şeklinde konuştu.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barış Manço, Caz, İsveç, Robert Sinan Mehmet ikiz, Yılın Müzisyeni,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları