Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk ressamdan Roma’da sergi

20 Kasım, 2014 | 07:46

İtalya’da yaşayan Türk ressam Yaprak Akıncı, “Kalıntı” ismini verdiği ilk kişisel sergisini Roma’da açtı. Sergi, 11 Aralık tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

NationalTurk’ün haberine göre; Türkiye’nin Roma Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşavirliği’nin başkent Roma’nın merkezindeki Repubblica Meydanı’ndaki ofisinde kurulan serginin açılışına, KKTC Roma Temsilcisi Növber Vechi Ferit başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Roma’da ilk kişisel sergisini açtığı için duyduğu mutluluğu dile getiren genç sanatçı Akıncı, eserlerinde gelecekten kesitler olduğunu belirterek, “Hayatın yok olduğu bir dönemi anlatıyorum. Gelecekten bir sahne görüyoruz. İnsanın yarattığı her şeyin gerçekleşemediği; birliktelik, sağlamlık, ilerleme, bunların hiçbirinin gerçekleşmediği süküt-u hayale uğradığımızı gösteriyorum. Gerçekçilik söz konusu” dedi.

Akıncı’nın akrilik boyadan yaptığı 16 eserden oluşan “Kalıntı” isimli sergisi, 11 Aralık tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Müşavirliği, Repubblica, Repubblica roma, Roma, Roma İtalya, roma italya sergi, Türk ressam, Türk ressam Yaprak Akıncı, Yaprak Akıncı, Yaprak Akıncı italya, Yaprak Akıncı kimdir, Yaprak Akıncı resimleri, Yaprak Akıncı roma, Yaprak Akıncı roma sergi, Yaprak Akıncı sergi,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları