Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk ressamdan Roma’da sergi

20 Kasım, 2014 | 07:46

İtalya’da yaşayan Türk ressam Yaprak Akıncı, “Kalıntı” ismini verdiği ilk kişisel sergisini Roma’da açtı. Sergi, 11 Aralık tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

NationalTurk’ün haberine göre; Türkiye’nin Roma Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşavirliği’nin başkent Roma’nın merkezindeki Repubblica Meydanı’ndaki ofisinde kurulan serginin açılışına, KKTC Roma Temsilcisi Növber Vechi Ferit başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Roma’da ilk kişisel sergisini açtığı için duyduğu mutluluğu dile getiren genç sanatçı Akıncı, eserlerinde gelecekten kesitler olduğunu belirterek, “Hayatın yok olduğu bir dönemi anlatıyorum. Gelecekten bir sahne görüyoruz. İnsanın yarattığı her şeyin gerçekleşemediği; birliktelik, sağlamlık, ilerleme, bunların hiçbirinin gerçekleşmediği süküt-u hayale uğradığımızı gösteriyorum. Gerçekçilik söz konusu” dedi.

Akıncı’nın akrilik boyadan yaptığı 16 eserden oluşan “Kalıntı” isimli sergisi, 11 Aralık tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Müşavirliği, Repubblica, Repubblica roma, Roma, Roma İtalya, roma italya sergi, Türk ressam, Türk ressam Yaprak Akıncı, Yaprak Akıncı, Yaprak Akıncı italya, Yaprak Akıncı kimdir, Yaprak Akıncı resimleri, Yaprak Akıncı roma, Yaprak Akıncı roma sergi, Yaprak Akıncı sergi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları