Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk ressamdan Roma’da sergi

20 Kasım, 2014 | 07:46

İtalya’da yaşayan Türk ressam Yaprak Akıncı, “Kalıntı” ismini verdiği ilk kişisel sergisini Roma’da açtı. Sergi, 11 Aralık tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

NationalTurk’ün haberine göre; Türkiye’nin Roma Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşavirliği’nin başkent Roma’nın merkezindeki Repubblica Meydanı’ndaki ofisinde kurulan serginin açılışına, KKTC Roma Temsilcisi Növber Vechi Ferit başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Roma’da ilk kişisel sergisini açtığı için duyduğu mutluluğu dile getiren genç sanatçı Akıncı, eserlerinde gelecekten kesitler olduğunu belirterek, “Hayatın yok olduğu bir dönemi anlatıyorum. Gelecekten bir sahne görüyoruz. İnsanın yarattığı her şeyin gerçekleşemediği; birliktelik, sağlamlık, ilerleme, bunların hiçbirinin gerçekleşmediği süküt-u hayale uğradığımızı gösteriyorum. Gerçekçilik söz konusu” dedi.

Akıncı’nın akrilik boyadan yaptığı 16 eserden oluşan “Kalıntı” isimli sergisi, 11 Aralık tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Müşavirliği, Repubblica, Repubblica roma, Roma, Roma İtalya, roma italya sergi, Türk ressam, Türk ressam Yaprak Akıncı, Yaprak Akıncı, Yaprak Akıncı italya, Yaprak Akıncı kimdir, Yaprak Akıncı resimleri, Yaprak Akıncı roma, Yaprak Akıncı roma sergi, Yaprak Akıncı sergi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları