Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk öğrenciler Yunanistan’ı fethetti

13 Mart, 2014 | 10:08

turk-ogrenciler-yunanistan Yeşilvadi Anafen Ortaokulu’nun Comenius Proje Ekibi Yunanistan’ın başkenti Atina’yı ziyaret etti. Çok sayıda öğretmen ve öğrencinin katıldığı etkinlikler kapsamında, Yunanistan kültürü ve doğal güzellikleri anlatıldı.

Proje ortağı Polonya, Norveç, Bulgaristan, Türkiye ve Almanya’dan çok sayıda öğretmen ve öğrencinin katıldığı etkinlikler kapsamında, Yunanistan kültürü ve doğal güzellikleri de yakından tanındı. Proje ortağı ülkeler hazırladıkları sunumları katılımcılar ile paylaşıp ‘Streets of Europe’ temasıyla ilgili çeşitli etkinliklerde bulundu. Proje çalışmaları ile hem ülkeler arası dostluk ve barış köprüleri oluşturuldu hem de eğitim alanında karşılıklı uygulamaları görme şansı elde etti.

Öğrenciler Yunanistan Eğitim Sistemini ve Kültürünü Yakından Tanıdı

Comenius Okul Ortaklıkları Avrupa’daki okullar arasında işbirliğini teşvik etmek suretiyle eğitimde Avrupa boyutunu geliştirmeyi hedefliyor. Ortaklıklar, farklı ülkelerdeki öğrenci ve öğretmenlere ortak ilgi alanındaki bir veya daha fazla konuda birlikte çalışma fırsatı da sağlıyor. Comenius Programı, öğrenciler ve eğitim personeli arasında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği ile değerleri hakkında bilgi ve anlayış oluşturmayı, iş birliğini güçlendirmeyi, aktif bir Avrupa vatandaşı olma yolunda öğrencilerin kişisel gelişimleri için gerekli olan temel becerileri ve yeterlilikleri edinmelerini amaçlıyor. Proje kapsamında düzenlenen 2. proje toplantısı amacıyla Atina’ya giden proje katılımcıları ülkede yoğun ve dopdolu bir programla ağırlandı. Atina’daki radyo istasyonunda proje ile ilgili düşüncelerini ifade etme imkanı da bulan öğrenciler, Atina’nın doğal, kültürel ve tarihi yerlerini ziyaret ederek güzel vakit geçirdi.

Öğrencilere Yunan Eğitim Sistemi ile ilgili detaylı bilgilendirmelerin de aktarıldığı etkinlikte, her ülke öğrencileri proje ile ilgili çalışmalarını sundu. Öğretmenler toplantı yaparken, tüm katılımcı ülkelerin öğrencileri, Yunanlı fen öğretmeni rehberliğinde ‘Unemployment’ konulu workshop çalışması yaparak fikirlerini İngilizce ortak dil olarak ifade etti. Son gün okulda Okul Aile Birliği Başkanı ile diğer birçok veli tarafından hazırlanmış olan akşam yemeği ile uğurlanan Comenius ortakları o gece eğlenceli vakit geçirdi. Projeye katılan öğrenci ve öğretmenler Akropolis, Yunan tarihi müzelerini de ziyaret etme imkanı buldu. Çevredeki tüm tarihi ve kültürel yapılar tanıtıldı. Hafta boyunca Yunanistan’ın kültürel, ekonomik ve sosyal yapısı her yönüyle tanıtıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Akropolis, Akropolis Yunanistan, Atina, Atina haberleri, Atina kültür, Atina türk öğrenci, Bulgaristan, Comenius Okul Ortaklıkları, Comenius Projesi, Comenius Projesi nedir, Norveç, Polonya, Yeşilvadi Anafen Ortaokulu, Yunan tarihi müzeleri, Yunanistan, Yunanistan Atina, Yunanistan Haberleri, Yunanistan türk öğrenciler,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları