Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk müzelerine ”mükemmellik ödülü”

29 Kasım, 2012 | 11:35

TripAdvisor’un yaptığı ankete göre, ziyaretçiler Türkiye’nin müzelerini ”mükemmel” buldu.

Ziyaretçilerin beğenilerini mükemmellik sertifikasıyla tescilleyen site yönetimi daha önce de Avrupa’nın ünlü müzelerine verdiği sertifikayı ankette seçilen Antalya Arkeoloji Müzesi, Antalya Side Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Göreme Açık Hava Müzesi’ne de verdi.

Dünya genelini kapsayan tatil, seyahat ile otel yorumlarının, önerilerin ve eleştirilerin yer aldığı yazıların paylaşıldığı TripAdvisor Seyahat sitesinin ziyaretçileri arasında yapılan ankette, Antalya Arkeoloji Müzesi, Antalya Side Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Göreme Açık Hava Müzesi, 2012’nin ”mükemmellik” sertifikasına layık görüldü.

Daha önce de aynı ankette mükemmel bulunan ve ”mükemmellik sertifikasıyla” ödüllendirilen Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’nin ardından yine bu yıl yapılan anketlerde en çok oyu alan Antalya Müzesi, Antalya Side Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Göreme Açık Hava Müzesi’ne de sertifika verildi.

Yapısal kompleksi, içinde bulunan eserler açısından dünyanın en önemli müzeleri arasında kabul edilen Zeugma Müzesi, daha önce de Ekonomist dergisince ”Türkiye’nin En Başarılı Turizm Yatırımları Araştırması” ve ”Kültür Turizm Girişimleri” kategorisinde 2011 ve 2012’de üst üste iki kez birinci olmuştu.

TripAdvisor yetkilileri Kültür ve Turizm Bakanlığı’na gönderdikleri sertifikalarda seyahat edenlerin geri bildirimlerinin önemine dikkati çekerek, sıra dışı oy oranı alan Antalya Arkeoloji Müzesi, Antalya Side Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Göreme Açık Hava Müzesi’ni tanımaktan gurur duyduklarını belirtti.

Mükemmelilik sertifikasının, TripAdvisor’ın gezginlerinden devamlı surette yüksek oy alan kurumlara verildiğini ifade eden yetkililer, söz konusu müzelerin en iyiler arasında kendine yer edindiğini bildirdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Antalya Arkeoloji Müzesi, Antalya Müzesi, Antalya Side Müzesi, Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Kültür Turizm Girişimleri, TripAdvisor, TripAdvisor anketi, Türk müzeler, Türk müzeleri, Türk müzeleri mükemmellik ödülü, Türk müzeleri ödül,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları