Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk kuru meyveleri Hindistan mutfağına giriyor

24 Mart, 2016 | 08:15

Türk kuru meyveleri Hindistan mutfağına giriyor Türk kuru meyveleri, alanında dünyanın en önemli fuarlarıdan biri olarak kabul edilen Hindistan’daki Aahar International Food & Hospitality fuarında tanıtıldı.

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi, geçtiğimiz günlerde dünya çapında tanınan ve alanının en önemli etkinliklerinden olan Aahar International Food & Hospitality Fuarı’na ev sahipliği yaptı.

Türkiye’den yeni pazar bulmak amacıyla hareket eden Kuru Meyve Tanıtım Grubu (KMTG), 15-19 Mart tarihlerinde Yeni Delhi şehrinde gerçekleşen Aahar International Food & Hospitality fuarına katıldı. Fuarda, çekirdeksiz kuru üzüm, kuru incir, kuru kayısı ve Antep fıstığı ürünlerinin tanıtımı yapıldı.

Hindistan halkının tanıtılan ürünleri çok sevdiği ve yakın zamanda Hint mutfağında Türk esintisinin yaşanacağı konuşuluyor. Türk ürünlerinin kalitesiyle önümüzdeki süreçte Hindistan marketlerinde yerini alması bekleniyor.

Bu yıl 31’inci kez düzenlenen, Hindistan ve Güney Asya’nın en büyük fuarı olarak kabul gören Aahar International Food & Hospitality, 22 ülkeden 872 katılımcıya ev sahipliği yaparken, fuarı 45 bin kişinin ziyaret ettiği öğrenildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aahar International Food & Hospitality, Hindistan, Hindistan Fuar, Hindistan mutfağı, Hint mutfağı, Kuru Meyve Tanıtım Grubu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları