Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk kuru meyveleri Hindistan mutfağına giriyor

24 Mart, 2016 | 08:15

Türk kuru meyveleri Hindistan mutfağına giriyor Türk kuru meyveleri, alanında dünyanın en önemli fuarlarıdan biri olarak kabul edilen Hindistan’daki Aahar International Food & Hospitality fuarında tanıtıldı.

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi, geçtiğimiz günlerde dünya çapında tanınan ve alanının en önemli etkinliklerinden olan Aahar International Food & Hospitality Fuarı’na ev sahipliği yaptı.

Türkiye’den yeni pazar bulmak amacıyla hareket eden Kuru Meyve Tanıtım Grubu (KMTG), 15-19 Mart tarihlerinde Yeni Delhi şehrinde gerçekleşen Aahar International Food & Hospitality fuarına katıldı. Fuarda, çekirdeksiz kuru üzüm, kuru incir, kuru kayısı ve Antep fıstığı ürünlerinin tanıtımı yapıldı.

Hindistan halkının tanıtılan ürünleri çok sevdiği ve yakın zamanda Hint mutfağında Türk esintisinin yaşanacağı konuşuluyor. Türk ürünlerinin kalitesiyle önümüzdeki süreçte Hindistan marketlerinde yerini alması bekleniyor.

Bu yıl 31’inci kez düzenlenen, Hindistan ve Güney Asya’nın en büyük fuarı olarak kabul gören Aahar International Food & Hospitality, 22 ülkeden 872 katılımcıya ev sahipliği yaparken, fuarı 45 bin kişinin ziyaret ettiği öğrenildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aahar International Food & Hospitality, Hindistan, Hindistan Fuar, Hindistan mutfağı, Hint mutfağı, Kuru Meyve Tanıtım Grubu,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları