Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk kahvesi ve Türk lokumu dünyaya yeniden tanıtılacak

03 Haziran, 2009 | 18:24

Kültür ve Turizm Bakanlığı, müze ve ören yerlerinin kültürel iletişim olanaklarını harekete geçirmek amacıyla kamu-özel sektör işbirliği modeli geliştirdi.

Hizmete girecek olan satış ünitelerinde Türk kahvesi ve Türk lokumu yeni sunum ve içeriklerle üretilerek tüm dünyaya tanıtılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada müze ve ören yerlerine yönelik olarak piyasa koşullarının gerektirdiği dinamizm ile önemli gelir sağlamak ve genel olarak müze ve ören yerlerimizin algısını güçlendirmek üzere, özel sektör ile bir işbirliği modeli geliştirdiğini bildirdi.

Bu kapsamda;   müze ve ören yerlerinde çağdaş ve geleneksel tasarımlar ile eser kopyaları sunulacak, oluşturulacak yüksek temsil gücüne sahip satış alanları, ürün ve hizmetlerle müze ziyaretçi sayısı arttırılacak. Türk Kahvesi ve Türk lokumunun da yeni sunum ve içeriklerle üretilerek tüm dünyaya tanıtılacağı yeni modelle,  her müzede, dünyadaki seçkin müzelerde bulunan mağazaların çok daha iyileri hizmete girecek.

Tarihi ve kültürel varlığın korunması ve geliştirilmesi için kaynak sağlayacak olan bu modelle aynı zamanda geleneksel el sanatı üreticileri ve tasarımcılar için yeni ve büyük bir pazar yaratılmış olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türk kahvesi, Türk lokumu, Turkish Delight,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
cem
08 Haziran, 2009

lokum safranboludan alınır.muhakkak bunu düşünmüşsünüzdür ama ben yinede hatırlatmak istedim.teşekkürler.isim vermem gerekirse imren lokumları ve özkan lokumları….

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Haziran 8th, 2009 at 08:40 cem mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları