Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Havayolları, Air Moldova ile uçuş anlaşması imzaladı!

17 Ocak, 2018 | 11:22

Türk Hava Yolları, Moldova’nın en büyük havayolu şirketi ve bayrak taşıyıcısı Air Moldova ile 29 Ocak 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere kod paylaşımı anlaşması imzaladı.

Yapılan anlaşma ile Türk Hava Yolları ve Air Moldova, İstanbul – Kişinev v.v hattında karşılıklı olarak bir diğerinin seferine kendi uçuş kodunu koyabilecek.

Kod paylaşımı anlaşmasıyla ilgili görüş beyan eden Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi; “Air Moldova ile ortak uçuş partneri olmak bizim için memnuniyet verici. İnanıyoruz ki bu anlaşma Air Moldova ile halihazırda süregelen iyi ilişkilerimize katkı sağlayacak ve ayrıca ticari işbirliğimizi de bir adım öteye taşıyacaktır.
Anlaşmanın hayata geçirilmesi sonrasında düzenlenecek ortak uçuşlar sayesinde yolcularımızın daha fazla uçuş alternatifinden faydalanabilecek olmaları ise uçuş konforlarını daha da artıran önemli bir imkân olacaktır.” şeklinde konuştu.

Scorpan: Anlaşmadan mutluluk duyuyoruz

Air Moldova Genel Müdürü Iulian Scorpan ise; “Türk Hava Yolları ile uzun dönemdir devam eden işbirliğimizi bu kod paylaşımı anlaşması ile bir üst seviyeye taşımaktan mutluluk duyuyoruz. Bu işbirliğine büyük değer veriyor ve mevcut yolcu portföyümüze ilâve olarak sunacağımız seyahat çözümleri ile yatırımımızı sürdürmeyi amaçlıyoruz.

Aynı zamanda, iş çevrelerine de Moldova ve Türkiye’deki yatırımlarını hayata geçirip, geliştirmeleri adına teşvik sağlamayı umuyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Birbirlerinin seferlerine kendi kodlarını koyabilecekler

Başlangıçta her iki havayolu, İstanbul – Kişinev v.v. hattında karşılıklı olarak birbirlerinin seferlerine kendi kodlarını koyabilecekler. Ayrıca, imzalanan bu anlaşmanın, işbirliği kapsamında atılacak ilave adımlarla birlikte önümüzdeki dönemde geliştirilmesi de hedeflenmekte.

Her iki havayolu şirketinin birbirini tamamlayan tarife yapısı göz önüne alındığında yolcular, İstanbul ve Kişinev çıkışlı Türk Hava Yolları ve Air Moldova ortak uçuşları sayesinde bölgede güvenli bir şekilde bağlantı uçuşlardan yararlanabilecekler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air Moldova, Air Moldova Genel Müdürü Iulian Scorpan, İstanbul – Kişinev v.v, THY, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları