Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları’nın Cakarta seferleri başladı

05 Eylül, 2009 | 14:24

Türk Hava Yolları'nın Cakarta seferleri başladı THY’nin Endonezya’nın başkenti Cakarta’ya düzenlediği uçak seferleri başladı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, THY’nin iki ülke arasındaki ticaret hacminin artmasına önemli katkıda bulunacağını belirtti. İstanbul’dan dün gece 23.20’de kalkan Airbus 340-300 tipi Ankara uçağı yerel saatle 18.30’da Cakarta’ya ulaştı.

Singapur bağlantılı olarak gerçekleştirilen İstanbul-Cakarta seferi dolayısıyla Soekarno-Hatta Cakarta Havaalanında tören düzenlendi.

Maliye Bakanı Şimşek, törende yaptığı konuşmada, Endonezya’nın Uzak Doğu’da Türkiye’nin en çok ticaret yaptığı 6. ülke durumunda olduğunu açıkladı. 2008 yılında Türkiye’nin Endonezya ile ihracatının yüzde 68 oranında artarak 284 milyon dolara, ithalatının ise yüzde 17 artışla 1,4 milyar dolara yükseldiğini belirten Şimşek, “THY’nin bu güzel girişimi; ilişkilere katalizör etki yapacaktır, iki ülke arasındaki ticaret hacmimizin artmasına önemli katkıda bulunacaktır” dedi.

Bakan Şimşek, THY’nin Cakarta seferlerinin Endonezya’nın turizm kaynaklarının değerlendirilmesinde köprü görevi üstleneceğini de ifade etti. THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin de İstanbul-Cakarta seferlerinin haftada 5 gün olarak gerçekleştirileceğini, her seferde 70-100 arasında yolcunun taşınmasının planlandığını belirtti.

Ayrıca  Karlıtekin, “İlerde bu hat olgunlaşmaya başlayınca sipariş ettiğimiz uçakların gelmesiyle Singapur aktarmalı uçuşu kaldırıp Cakarta’ya direkt uçuşa geçebiliriz. Bu da 2011 yılının Nisan ayında gerçekleşir diye düşünüyorum” dedi.

Türkiye’nin Endonezya Büyükelçisi Aydın Evirgen de Türkiye Endonezya ilişkilerinde tarihi bir gün yaşandığını belirtti ve dünyanın en büyük havayollarından biri olan THY’nin iki ülke ilişkilerine büyük katkı yapacağını belirtti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Endonezya THY, İstanbul THY, İstanbul-Cakarta Singapur, Singapur THY, Soekarno-Hatta Cakarta Havaalanı, Turizm Gazetesi, Turizm habzerleri, Türk Hava Yolları, Türk Havayolları Mil Kampanyası,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları