Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları dünyanın en iyi dördüncü havayolu

31 Ekim, 2009 | 13:54

Türk Hava Yolları Dünyanın saygın havacılık dergilerinden Aviation Week’in yaptığı değerlendirme sonucu Türk Hava Yolları dünyanın en iyi dördüncü havayolu seçildi.

Türk Hava Yolları; Singapur Havayolları, Lufthansa ve Malezya Havayolları’nın ardından 62 puanla dördüncü sırada yer aldı.

NewYork’da bir törene katılan THY Genel Müdürü Temel Kotil, şirketin büyüme hızını ve finansal ve operasyonel verilerini dünya medyasıyla paylaştı.

Türkiye’den yapılan dış hat uçuşlarında Türk Hava Yolları yüzde 59 pay ile ilk sırada yer alırken diğer yabancı havayollarının payı yüzde 32’de kaldı. Türk Hava Yolları, Avrupalı havayolları içinde yolcu pazar payı olarak dördüncü sırada yer aldı. 2005’ten bu yana koltuk kapasitesini yüzde 60 arttıran THY’nin 2009 Eylül ayı sonunda toplam koltuk kapasitesi 23 bine ulaştı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Lufthansa, Malezya Havayolları, Singapur Havayolları, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Bilet, Türk Hava Yolları HAberleri, Türk Hava Yolları Satış, Türk Hava Yolları Uçakları, Türk Hava Yolları Uçuşları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları