Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları üniversite açacak / Turizm Haberleri

23 Şubat, 2011 | 15:14

Türk Hava Yolları üniversite açacak / Turizm Haberleri

Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Osman Yıldırım, Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ni hemen açmak istediklerini, bunun içinde Cumhurbaşkanı’nın onayını beklediklerini söyledi. Yıldırım, söz konusu üniversite bünyesinde Eskişehir’de de Havacılık Yüksek Okulu açacaklarını belirtti.

Osman Yıldırım, Eskişehir’de bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Türk Hava Kurumu olarak kuracakları üniversitenin Meclis’ten geçtiğini ve onay için Cumhurbaşkanlığı’na gönderildiğini kaydetti.

2011–2012 eğitim yılına hazır hale getirmeye planladıkları üniversitenin ana kampüsünün Ankara’da olacağını dile getiren Yıldırım, İzmir ve Konya’nın yanı sıra Eskişehir’de de üniversiteye bağlı bir fakülte kuracaklarını kaydetti.

Eskişehir’in İnönü ilçesinde kurmayı planladıkları Havacılık Yüksek Okulu Fakültesi’nin ise 2012–2013 eğitim yılına yetiştirmeyi planladıklarını ifade eden Yıldırım, ” Biz planlarımızı uzun vadede yapıyoruz. Eskişehir’de açmayı planladığımız söz konusu fakültenin ileride havacılık üniversitesi olmasını planlıyoruz.” dedi.

Katkılarından dolayı tüm milletvekillerine ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e teşekkürlerini sunan Osman Yıldırım, “Cumhurbaşkanı da bizim gibi bu üniversitenin açılmasını çok arzuluyor. Bunun için de bize gerekli bütün yardımları yaptı. Zaten kendisi de Türk Hava Kurumu’nun fahri üyesi. Cumhurbaşkanımızın söz konusu üniversitemizin kuruluşuyla alakalı tasarıyı en kısa sürede onaylamasını bekliyoruz.” diye konuştu.

Osman Yıldırım, üniversite içinde bazı ülkelerdeki üniversitelerle de öğrenci alışverişi konusunda işbirliği içerisinde olacaklarını sözlerine ekledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Osman Yıldırım, THY, Türh hava yolları Osman Yıldırım, Turizm Haberleri, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Eskişehir, Türk Hava Yolları okul, Türk Hava Yolları Uçakları, Türk Hava Yolları Uçuşları, Türk Hava Yolları üniversite,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları