Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları’ndan 10 yeni uçuş

24 Aralık, 2010 | 17:36

Türk Hava Yolları (THY), 2011 yılında yurt dışındaki uçuş ağını genişletiyor.

Halen dünyanın 119 noktasına uçan Türk Hava Yolları, 2011 yılında ekleyeceği 10 yeni destinasyonla bu sayıyı 129’a çıkaracak. Havayolu, yurt dışındaki bazı noktalara da frekans sayısını artırıyor.

THY Pazarlama ve Satış Başkanı M. Akif Konar, önümüzdeki yıl yurt dışında 10 yeni noktaya yeni uçuş başlatacaklarını bildirdi. THY’nin uçuş noktası büyüklüğü açısından dünyada 8, Avrupa’da 3’üncü sırada yer aldığını kaydeden Konar, “Oldukça geniş bir uçuş portföyüne sahibiz. Önümüzdeki yıl portföyümüzde 10 yeni nokta daha ekliyoruz. Geçtiğimiz yıl da 10 yeni nokta açmıştık. THY her yıl aşağı yukarı 10 yeni noktayı uçuş ağına dahil ediyor. Son eklenen destinasyonlarla birlikte yurt dışındaki uçuş noktamız 129’a çıkacak. Yurt içinde de 40 noktaya uçuyoruz. Türkiye’de havalimanı olup da uçmadığımız yer kalmadı. En son Anadolu Jet’in pervaneli uçaklarıyla Sabiha Gökçen’den Tokat’a, Ankara üzerinden de Siirt uçuşlarını başlattık.” dedi.

THY Pazarlama ve Satış Başkanı M. Akif Konar ve başkan yardımcısı Halil İbrahim Polat, Antalya’daki yetkili acenteleriyle bir araya geldi. Acentelerin sorunlarını dinleyen Konar, THY’deki son gelişmeleri anlattı. İki yıl önce 100 uçağı olan THY’nin şu anda 152 uçağa sahip olduğunu kaydeden Konar, “Hemen hemen her ay iki tane geniş gövdeli uçağı teslim alıyoruz. Filomuza, 12 adet 777, 8 adet de 330 olmak üzere 20 adet geniş gövdeli uçak katılıyor. Önümüzdeki yılın ortalarına kadar da hepsi katılmış olacak. Dolayısıyla geniş gövdeli uçaklarda oldukça büyümüş olacağız.” şeklinde konuştu.

Geniş gövdeli uçakların filoya katılmasıyla birlikte daha uzun hatlara da uçmaya başlayacaklarını belirten Konar, şöyle devam etti: “Yeni hatlar açacağız. 29 Aralık 2010 itibariyle yeni hat olarak Vietnam’ı başlatıyoruz. Vietnam çok niş bir pazar. Türkiye’de ünü, cazibesi hızla yayılmış durumda. Bu noktaya oldukça güzel talepler alıyoruz. Vietnam seferleri Bankong aktarmalı haftada 5 gün yapılacak. Bunun yanında Bangladeş Dakka’ya da 26 Aralık’ta uçmaya başlıyoruz. Seferler Karaçi üzerinde aktarmalı olacak. İşadamları için önemli bir destinasyon olan Çin Guanzo da, uçuş ağımıza yeni ekleyeceğiz noktalardan biri. Guanzo’ya 30 Ocak 2011 itibariyle haftada üç gün sefer düzenleyeceğiz.”

Konar, İran’ın Şiraz kentine de uçuşların 14 Mart 2011 tarihinde başlayacağı bilgisini verdi. Konar, tarihi bir kent olan Şiraz’ın özel bir trafik çekmesini beklediklerini ifade etti.

Konar’ın verdiği bilgilere göre, THY, 3 Mart 2011 itibariyle Los Angeles uçuşlarına da başlıyor. Los Angeles, THY’nin uçuş ağındaki en uzun nokta olacak. Uçuşlar, Boing 777 tipi uçaklarla 14,5 saat ‘non stop’ olarak gerçekleştirilecek. Bunun yanında nisan ve mayıs aylarında İspanya Valensia ve Malaga ile Fransa’daki Airbus fabrikasının olduğu Tunuz’a seferler başlayacak. Irak’tan sivil havacılık izinlerinin alınması halinde Erbil ve Basra da yeni uçuş noktalarına eklenecek. Yunanistan Selanik ile Filipinler Maila önümüzdeki yaz aylarında THY’nin yeni uçacağı destinasyonlar arasında yer alıyor.

THY, UÇTUĞU DESTİNASYONLARA SEFER SAYILARINI DA ARTTIRACAK

THY, önümüzdeki dönemlerde frekans sayılarını da artıracak. Yurt içinde haftada üç sefer uçulan Isparta, Sabiha Gökçen üzerinden her güne tamamlanacak. Yine haftada üç sefer düzenlenen Çanakkale ve Uşak’a her gün uçulacak.

Yurt dışı noktalarda ise önümüzdeki yaz dönemi itibariyle İtalya Milano’ya günde üç olan uçuşlar dörde çıkarılacak. Brüksel’e de, günde üçten dörde yükselecek. Haftada 5 gün sefer düzenlenen Göteborg’a her gün uçulacak. Bunun yanında Dubai’ye günde iki kez 321 modelle uçan THY, seferlerin birini 330 ile yaparak koltuk kapasitesini artıracak. Yine haftada üç olan Sao Paulo uçuşları 26 Aralık 2010 itibariyle dörde çıkarılacak.

THY, uçak tipini de 340’tan 777’ye çevirecek. Böylece koltuk kapasitesi iki katına çıkmış olacak. Singapur ve Cakarta’ya haftada 5 sefer düzenleyen THY, bu bölgelere ocak ayında 6, mart ayında ise 7 gün uçacak. Aynı şekilde haftada 5 kez uçulan Seul’e düzenlenecek sefer sayısı da önümüzdeki ay itibariyle 6, nisan ayında da 7’ye çıkarılacak. Tokyo ve Osaka’ya haftada 4 olan uçuş önümüzdeki yaz 5’e yükseltilecek. Haftada 5 uçulan Hong Kong’a 6’ya çıkacak. Ocak ayı itibariyle Pekin ve Şangay’da her gün uçuş yapılacak. Beyrut ve Amman’a günde 2 olan uçuşu üçe çıkarılacak.

‘777 UÇAKLARA YENİ BİR SINIF EKLEDİK’

Uçaklardaki yapılan değişiklikler hakkında da bilgi veren THY Pazarlama ve Satış Başkanı M. Arif Konar, Boing 777 uçaklarında first classı comfort classa çevirerek yeni bir konsept oluşturduklarını aktardı.

Boing 777’lerde 28 business, 63 comfort, 237 ekonomi class olmak üzere toplam 337 koltuk bulunduğu bilgisini veren Konar, “Bu uçaklardaki business koltuklar first classa çok yakın. Yeni konseptimiz olan comfort class, hemen business classın arkasında yer alıyor. Koltuk aralıkları 46 inç, ekonomide 32 inç. Eğlence sistemi koltuğun yanından çıkan bir ekran. Yakın zamanda internet ve TV bağlantılarını da gerçekleştireceğiz. Ayak aparatları da var. Bu bizim için yeni bir ürün. Bu ürün ekonomi sınıfında yolculuk yapan ama daha geniş koltuk aralığı arzulayan, business class ücretlerini veremeyen işte ekonomi classta da ‘işte daha sıkışıyorum, keşke biraz daha geniş olsa, işte eğlence seçeneği olsa, ikramı biraz daha zengin olsa’ diye yolculara hitap ediyor.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
10 Yeni Uçuş, Halil İbrahim Polat, Satış Başkanı M. Akif Konar, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Uçuşları, Türk Hava Yolları Yeni Uçuşları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları