Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları uçağı Mardin’e inemedi

04 Ekim, 2010 | 12:41

Suriye’den gelen toz bulutu, Mardin ve ilçelerinde yaşamı olumsuz etkiliyor.

İstanbul-Mardin seferini yapan Türk Hava Yolları (THY)’na ait yolcu uçağı da toz bulutu nedeniyle Mardin’e iniş yapamayınca Şanlıurfa Havaalanı’na inmek zorunda kaldı.

Güneyden esen rüzgârla Suriye üzerinden gelen toz bulutu, bölgenin sınır kesimi başta olmak üzere Mardin ve Şırnak ile bağlı yerleşim birimlerinde hava ve kara ulaşımını olumsuz etkiliyor.

Yetkililer, görüş mesafesinin düştüğü bölgelerde, yaşlı, çocuk ve solunum sorunu olan hastaların toz bulutundan olumsuz yönde etkileneceğini belirterek, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları konusunda uyarırdı. Yetkililer sürücülerden de araç farları açık olarak seyretmelerini istedi.

İstanbul-Mardin seferini yapmakta olan THY’na ait yolcu uçağı toz nedeniyle iniş yapamayınca Şanlıurfa Havaalanı’na yönlendirildi. Uçakta bulunan ve Mardin’deki eski Hükümet Konağı’nın onarımı protokolüne katılacak olan Kamu Güvenliği Müsteşarı Muammer Güler ile Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası yetkililerinin karayolu ile Mardin’e geçecekleri belirtildi.

Görüş mesafesinin yer yer düştüğü kentte sürücüler, seyir halindeyken araçlarının farlarını yakmaları konusunda sık sık uyarılıyor.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Mardin, Türk Hava Yolları Mardin Uçağı, Türk Hava Yolları Toz Bulutu, Türk Hava Yolları Uçağı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları