Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları uçağı Mardin’e inemedi

04 Ekim, 2010 | 12:41

Suriye’den gelen toz bulutu, Mardin ve ilçelerinde yaşamı olumsuz etkiliyor.

İstanbul-Mardin seferini yapan Türk Hava Yolları (THY)’na ait yolcu uçağı da toz bulutu nedeniyle Mardin’e iniş yapamayınca Şanlıurfa Havaalanı’na inmek zorunda kaldı.

Güneyden esen rüzgârla Suriye üzerinden gelen toz bulutu, bölgenin sınır kesimi başta olmak üzere Mardin ve Şırnak ile bağlı yerleşim birimlerinde hava ve kara ulaşımını olumsuz etkiliyor.

Yetkililer, görüş mesafesinin düştüğü bölgelerde, yaşlı, çocuk ve solunum sorunu olan hastaların toz bulutundan olumsuz yönde etkileneceğini belirterek, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları konusunda uyarırdı. Yetkililer sürücülerden de araç farları açık olarak seyretmelerini istedi.

İstanbul-Mardin seferini yapmakta olan THY’na ait yolcu uçağı toz nedeniyle iniş yapamayınca Şanlıurfa Havaalanı’na yönlendirildi. Uçakta bulunan ve Mardin’deki eski Hükümet Konağı’nın onarımı protokolüne katılacak olan Kamu Güvenliği Müsteşarı Muammer Güler ile Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası yetkililerinin karayolu ile Mardin’e geçecekleri belirtildi.

Görüş mesafesinin yer yer düştüğü kentte sürücüler, seyir halindeyken araçlarının farlarını yakmaları konusunda sık sık uyarılıyor.

Sao Paulo

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Mardin, Türk Hava Yolları Mardin Uçağı, Türk Hava Yolları Toz Bulutu, Türk Hava Yolları Uçağı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları