Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları uçağı arızalandı

05 Nisan, 2010 | 22:36

Türk Hava Yolları’nın Saga Havayolları’ndan kiraladığı ve bu sabah İstanbul’dan Kazablanka’ya hareket edecek olan uçağı,aniden arızalandı.

Kalkış anında motorunda ‘Alev Uzaması”yapan uçaktaki yolcular  başka bir uçakla gönderilmek üzere indirildi.

237 yolcusu ile park yerinden çıkıp piste doğru hareket eden TK-617 sefer sayılı THY uçağının sağ motorunda meydana gelen patlamayla birlikte alev uzaması görüldü. Uçak bunun üzerine park yerine geri döndürülerek, yolcular indirildi.

Türk Hava Yolları yetkilileri yolcuların, bugün başka bir uçakla Fas’ın Kazablanka kentine götürüleceğini söylediler.

Uçaktan inen ve panik halindeki bazı yolcular ise, “Tam hareket edeceğimiz sırada büyük bir patlama sesi duyduk. Çok korktuk. Patlama sesini havalandığımızda olsaydık, büyük panik yaşardık” dedi.

Bu arada Saga Havayolları’ndan bir yetkili, “Motorda meydana gelen bu arıza ve ardından gelen patlama sesiyle birlikte, arka bölümden kısa sürede alev çıkışı olmuş. Bu durumda uçak havadaysa en yakın meydana geri döner, yerdeyse seferden çekilir. Biz de uçağı seferden çektik ve bakıma aldık” şeklinde açıklama yaptı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Turizm Haberleri, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Arıza, Türk Hava Yolları Kazablanka, Türk Hava Yolları Uçağı, Türk Hava Yolları uçağı Arıza, Türk Hava Yolları uçağı Haberleri, Türk Hava Yolları Uçak,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları