Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları uçağında arıza oluştu, uçak geri döndü

07 Mart, 2011 | 11:50

Türk Hava Yolları uçağında arıza oluştu, uçak geri döndü

İstanbul seferi için Güney Afrika’nın Johannesburg kentinden havalanan Türk Hava Yolları (THY) uçağı, iniş takımı kapanmayınca geri dönmek zorunda kaldı.

TK 041 sefer sayısı ile dün gece 21.00 sıralarında başkent Johannesburg’tan kalkıp bu sabah 06.10’da İstanbul’da olması planlanan Airbus 340 tipi uçakta arıza oluşması sonucu sorun yaşandı.

Kaptan pilot pistten havalandıktan kısa süre sonra göstergeler, tekerleklerin bulunduğu iniş takımı aksamının kapanmadığı sinyali verdi. Sorun nedeniyle geri dönmek için uçuş kontrol kulesinden izin isteyen kaptan, havada birkaç tur attıktan sonra başkentteki havalimanına başarılı bir iniş yaptı.

Türk Hava Yolları uçağında meydana gelen teknik arızanın giderilmesi uzun süreceği için yolcular terminalde beklemeye alındı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Güney Afrika Johannesburg, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Uçağı, Türk Hava Yolları uçağı Arıza, Türk Hava Yolları Uçak Arıza, Türk Hava Yolları Uçuşları,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları