Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları uçağında arıza oluştu, uçak geri döndü

07 Mart, 2011 | 11:50

Türk Hava Yolları uçağında arıza oluştu, uçak geri döndü

İstanbul seferi için Güney Afrika’nın Johannesburg kentinden havalanan Türk Hava Yolları (THY) uçağı, iniş takımı kapanmayınca geri dönmek zorunda kaldı.

TK 041 sefer sayısı ile dün gece 21.00 sıralarında başkent Johannesburg’tan kalkıp bu sabah 06.10’da İstanbul’da olması planlanan Airbus 340 tipi uçakta arıza oluşması sonucu sorun yaşandı.

Kaptan pilot pistten havalandıktan kısa süre sonra göstergeler, tekerleklerin bulunduğu iniş takımı aksamının kapanmadığı sinyali verdi. Sorun nedeniyle geri dönmek için uçuş kontrol kulesinden izin isteyen kaptan, havada birkaç tur attıktan sonra başkentteki havalimanına başarılı bir iniş yaptı.

Türk Hava Yolları uçağında meydana gelen teknik arızanın giderilmesi uzun süreceği için yolcular terminalde beklemeye alındı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Güney Afrika Johannesburg, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Uçağı, Türk Hava Yolları uçağı Arıza, Türk Hava Yolları Uçak Arıza, Türk Hava Yolları Uçuşları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları