Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları (THY) Reklamı Almanları Kızdırdı

05 Mart, 2017 | 18:27

thy almanyayi kizdirdi

Türk Hava Yolları (THY) Reklamı Almanları Kızdırdı

Politik anlamda, Almanya ve Türkiye arasında iplerin gerildiği günlerde, Türk Hava Yolları (THY) Almanya’nın Berlin Tegel Havalimanın da yaptığı reklam ile Almanları kızdırdı. Son dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın referandum için, Almanya’da miting düzenlemek istemesi üzerine, Almanların izin vermemesi ve bunun karşılığında, Almanya Büyükelçisinin  geri çağırılması sonucunda Türkiye ve Almanya arasında iplerin gerildiği gözlenmekteydi. THY’nin bunun üzerine İstanbul’da inşası devam eden 3. Havalimanı ile Almanlara gönderme yapan bir reklam oluşturması, Alman medyası tarafından sert tepkilere neden oldu.

THY’nin düzenlemiş olduğu reklam panosu Almanya’nın Berlin Tegel Havalimanında sergilenirken, reklamda yazan sözler, Alman medyası tarafından tepki çektir. Reklam’da ingilizce ‘ İstanbul’daki Lounge’mız bazı havalimanlarından daha büyük’ yazmakta.


 

Alman Medyasının THY’nin Reklamına Tepkili

Almanya medyası THY’nin reklamına tepki gösterirken. Almanya’nın önde gelen gazetelerinden  Bild, reklamın küçük düşürücü olduğunu ve bilinçli bir şekilde hazırlandığını iddia etti. THY’yi, Tegel Havalimanı ile dalga geçmekle suçlayan Bild gazetesi ve diğer Alman medya kuruluşları ‘reklamın işe yaramaz olduğunu’ ifade ettiler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Berlin, Tegel Havalimanı, THY, Türkiye,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları