Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları (THY) Reklamı Almanları Kızdırdı

05 Mart, 2017 | 18:27

thy almanyayi kizdirdi

Türk Hava Yolları (THY) Reklamı Almanları Kızdırdı

Politik anlamda, Almanya ve Türkiye arasında iplerin gerildiği günlerde, Türk Hava Yolları (THY) Almanya’nın Berlin Tegel Havalimanın da yaptığı reklam ile Almanları kızdırdı. Son dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın referandum için, Almanya’da miting düzenlemek istemesi üzerine, Almanların izin vermemesi ve bunun karşılığında, Almanya Büyükelçisinin  geri çağırılması sonucunda Türkiye ve Almanya arasında iplerin gerildiği gözlenmekteydi. THY’nin bunun üzerine İstanbul’da inşası devam eden 3. Havalimanı ile Almanlara gönderme yapan bir reklam oluşturması, Alman medyası tarafından sert tepkilere neden oldu.

THY’nin düzenlemiş olduğu reklam panosu Almanya’nın Berlin Tegel Havalimanında sergilenirken, reklamda yazan sözler, Alman medyası tarafından tepki çektir. Reklam’da ingilizce ‘ İstanbul’daki Lounge’mız bazı havalimanlarından daha büyük’ yazmakta.


 

Alman Medyasının THY’nin Reklamına Tepkili

Almanya medyası THY’nin reklamına tepki gösterirken. Almanya’nın önde gelen gazetelerinden  Bild, reklamın küçük düşürücü olduğunu ve bilinçli bir şekilde hazırlandığını iddia etti. THY’yi, Tegel Havalimanı ile dalga geçmekle suçlayan Bild gazetesi ve diğer Alman medya kuruluşları ‘reklamın işe yaramaz olduğunu’ ifade ettiler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Berlin, Tegel Havalimanı, THY, Türkiye,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları