Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları (THY) Reklamı Almanları Kızdırdı

05 Mart, 2017 | 18:27

thy almanyayi kizdirdi

Türk Hava Yolları (THY) Reklamı Almanları Kızdırdı

Politik anlamda, Almanya ve Türkiye arasında iplerin gerildiği günlerde, Türk Hava Yolları (THY) Almanya’nın Berlin Tegel Havalimanın da yaptığı reklam ile Almanları kızdırdı. Son dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın referandum için, Almanya’da miting düzenlemek istemesi üzerine, Almanların izin vermemesi ve bunun karşılığında, Almanya Büyükelçisinin  geri çağırılması sonucunda Türkiye ve Almanya arasında iplerin gerildiği gözlenmekteydi. THY’nin bunun üzerine İstanbul’da inşası devam eden 3. Havalimanı ile Almanlara gönderme yapan bir reklam oluşturması, Alman medyası tarafından sert tepkilere neden oldu.

THY’nin düzenlemiş olduğu reklam panosu Almanya’nın Berlin Tegel Havalimanında sergilenirken, reklamda yazan sözler, Alman medyası tarafından tepki çektir. Reklam’da ingilizce ‘ İstanbul’daki Lounge’mız bazı havalimanlarından daha büyük’ yazmakta.


 

Alman Medyasının THY’nin Reklamına Tepkili

Almanya medyası THY’nin reklamına tepki gösterirken. Almanya’nın önde gelen gazetelerinden  Bild, reklamın küçük düşürücü olduğunu ve bilinçli bir şekilde hazırlandığını iddia etti. THY’yi, Tegel Havalimanı ile dalga geçmekle suçlayan Bild gazetesi ve diğer Alman medya kuruluşları ‘reklamın işe yaramaz olduğunu’ ifade ettiler.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Berlin, Tegel Havalimanı, THY, Türkiye,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları