Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları ile sponsorluk anlaşması yapan başkan gözaltında

07 Aralık, 2011 | 09:38

Türk Hava Yolları (THY) ile Ekim ayında sponsorluk anlaşması yapan Kavala Basketbol Takımı Başkanı Kostas Papakonstantinou, gözaltına alındı.

Kavala Basketbol Takımı Başkanı Kostas Papakonstantinou CEO’su olduğu Kavala Oil şirketinin 780 bin Euro’luk vergi borcunu ödemediği gerekçesiyle gözaltına alındı.

NationalTurk ‘te yer alan habere göre, Yunanistan A1 kategorisinde mücadele eden Kavala Basketbol Takımı’nın Başkanı ve Kavala Oil CEO’su Papakonstantinu, dün petrol arama şirketinin 780 bin Euro’luk vergi borcunu ödemediği gerekçesiyle Gümülcine Mali ve Ekonomik Suçlar Birimi (SDOE) tarafından gözaltına alındı.

Kavala Oil’den yapılan açıklamada, gözaltına bürokratik süreç ile koordinasyonsuzluğun sebep olduğu belirtilirken, devletin şirkete olan borcunun şirketin devlete olan borcundan çok daha fazla olmasından ötürü ödenmediği belirtildi. Açıklamada, yaklaşık bir hafta önce şirket ile vergi dairesi arasında yapılan anlaşma uyarınca, vergi borcunun alacaklarından düşülmesi konusunda mutabakat sağlandığı hatırlatıldı.

SDOE’nin bürokratik süreç sebebiyle bilgilendirilmediği, gözaltının da bu sebeple gerçekleştiği aktarıldı. Öte yandan Yunan basın-yayın organlarına konuşan Papakonstantinu, gözaltına alınmasının “mali kurumlar arasındaki iletişim sorunundan kaynaklandığını” savundu. Kavala Oil COS’u, bugün savcılık sorgusunun ardından bu konunun kapanacağını da ifade etti.

Kavala Basketbol Takımı’nın Başkanı Papakonstantinu, THY ile 13 Ekim tarihinde yapılan sponsorluk anlaşmasına imza koymuştu. Taraflar arasında imzalanan sponsorluk anlaşması gereği THY, 2011-2012 basketbol ligi sezonunda Kavala takımının yabancı oyuncularını ülkelerine taşıyacak. Kavala takımının saha içinde, reklam tabelalarında ve formalarında THY’larının logo ve reklamları yer alacak.

Yunan liginde bu yıl başarılı bir sezon geçiren Kavala Basketbol Takımı, 11 puanla Olympiakos ve Panionios’un ardından 3’üncü sırada yer alıyor.

Yunanistan’da son dönemde 150 bin Euro’nun üzerindeki vergi borcunu ödemeyen 36 işadamı gözaltına alınarak mahkemeye çıkarıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kavala Basketbol Takımı Başkanı Kostas Papakonstantinou, Kostas Papakonstantinou, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları başkan, Türk Hava Yolları Sponsor, Türk Hava Yolları sponsorluk anlaşması, Türk Hava Yolları yunan başkan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları