Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları Selanik seferlerini başlatacak / Turizm Haberleri

19 Şubat, 2011 | 15:44

Türk Hava Yolları Selanik seferlerini başlatacak / Turizm Haberleri

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul ile Yunanistan’ın ikinci büyük kenti Selanik arasında yapılacak doğrudan seferler için gün sayıyor. THY, 10 yıl aradan sonra Mayıs ayında Selanik uçuşlarına start verecek.

Selanik şehrine doğrudan uçak seferlerine Mayıs ayı sonunda başlamayı planlayan THY’nin Atina Büro Şefi Gülay Öztürk, Yunan makamları nezdinde hazırlık çalışmalarını sürdürüyor. Öztürk, Yunanistan Ulaşım, Altyapı ve Ağlar Bakan Yardımcısı Spiros Vugia ile dün bir araya geldi. Bakan Yardımcısı Vugia’nın basın bürosundan yapılan açıklamada, “görüşme çok yapıcı” olarak değerlendirildi. Mayıs sonu itibariyle İstanbul-Selanik, Selanik-İstanbul seferlerinin başlayacak olmasından duyulan memnuniyet ifade edilirken, iki şehir arasındaki uçak seferlerinin verimli yapılmasına ilişkin konuların ele alındığı belirtildi. Seferlerin başlamasının, hem turizme hem de Selanik ve Kuzey Yunanistan’daki girişimciliğe pozitif katkı sağlayacağı vurgulandı.

SELANİK BELEDİYE BAŞKANI GELİŞMEDEN MEMNUN

THY Atina Büro Şefi Özkök, kısa bir süre önce de Selanik Belediye Başkanı Yannis Butaris ile Selanik planlarına dair gelişmeleri değerlendirme fırsatı bulmuştu. Butaris, Türk turist ve iş adamlarının Selanik ve civar kentleri ziyaretlerini kolaylaştıracak bu gelişmeden duyduğu memnuniyeti dile getirmişti. Selanik Belediye Başkanı, Selanik için düşündüğü hedeflerden birinin de Atatürk’ün evinin bulunduğu şehre yılda 300 bin Türk turisti çekmek olduğunu ifade etmişti.

THY, Selanik şehrine doğrudan ilk uçuşlara 1999 yılında başlamış, ancak 11 Eylül saldırıları sonrası dünya havayolu taşımacılığında meydana gelen durgunluktan sonra bu hatta 2001’de son vermişti.

THY, daha önce 2011 yılında Selanik’ten başka yurt dışındaki uçuş ağına 9 yeni hat ekleyeceğini açıklamıştı. Halen dünyanın 119 noktasına uçan THY, 2011 yılında ekleyeceği 10 yeni destinasyonla bu sayıyı 129’a çıkaracak.

Hot-Affiliates Reklamları

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İstanbul Selanik uçuşları, Selanik, Selanik Seferleri, Selanik Uçuşları, THY, THY Selanik, THY Uçuşları, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Selanik seferleri, Türk Hava Yolları Selanik Uçuşlar, Türk Hava Yolları Uçağı, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları