Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları San Francisco seferlerine başladı

14 Nisan, 2015 | 06:34

Türk Hava Yolları, Amerika kıtasındaki 11’inci uçuş noktası olan San Francisco’ya seferlere başladı.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, San Francisco seferlerinin başlaması dolayısıyla Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde düzenlenen törende gazetecilere yaptığı açıklamada, ABD’deki yeni seferin hayırlı olmasını diledi.

ABD hattında büyümek istediklerini ifade eden Aycı, “Bu direkt uçuşumuz bizim için son derece önemli. San Francisco, Kaliforniya’da bizim ikinci şehrimiz olacak. Uçtuğumuz ikinci nokta olacak” diye konuştu.

San Francisco’da Silikon Vadisi’nin de yer aldığını hatırlatan Aycı, buranın ABD’nin teknoloji ve Ar-Ge üssü olduğunu söyledi. Apple, Google ve Microsoft gibi önemli teknoloji devlerinin de San Francisco’da merkezlerinin olduğunu vurgulayan Aycı, çok önemli üniversitelerin de Kaliforniya’da faaliyet gösterdiğini kaydetti.

Uçağın dışına özel tasarım

THY’nin Amerika kıtasında Buenos Aires, Sao Paulo, Toronto, Chicago, Houston, Los Angeles, New York, Washington, Boston ve Montreal’in ardından uçuş sağlayacağı 11. nokta olan San Francisco seferleri pazartesi, salı, perşembe, cuma ve pazar günleri icra edilecek.

THY, San Francisco uçuşlarını yolcuları için daha keyifli hale getirmek adına bazı yenilikler yaptı. İlk uçuşta, “Safranbolu B777-300” uçağının dış yüzeyi için İstanbul ve San Francisco’nun benzerliklerinden esinlenerek, yeni bir tasarım hazırlandı. Uçak, işlenen bu motiflerle renklendirildi (AA).

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD turu, ABD uçak bileti, Amerika, Amerika THY, amerika turu, Amerika uçak bileti, Boston, Buenos Aires, Chicago, Houston, Los Angeles, New York, San Francisco, San Francisco Amerika, San Francisco turu, Sao Paulo, THY, Toronto, Türk Hava Yolları, Washington,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları