Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları, Sabre ile teknoloji anlaşması imzaladı

11 Haziran, 2015 | 08:35

Türk Hava Yolları bölgesel büyümeyi hızlandırmak amacıyla Sabre ile yeni bir teknoloji anlaşması imzaladı.

Seyahat ve turizm sektöründe faaliyet gösteren küresel bir teknoloji sağlayıcısı olan Sabre Corporation (NASDAQ: SABR), havayolu şirketinin operasyonlarını kolaylaştırmak için AirCentre Uçuş Planı Yöneticisini sunmak üzere Türk Hava Yolları ile yeni bir teknoloji anlaşması imzaladı. THY, ayrıca mevcut uçuş takip sisteminden Sabre’nin Flight Explorer sistemine geçiş yapacak.

Anlaşmanın başından bu yana Sabre, önemli maliyet tasarrufu sağlamak ve önemli uçuş planlama kararlarını desteklemek üzere AirCentre Uçuş Planı Yöneticisini uygulamak için Türk Hava Yolları ile sıkı bir işbirliği yaptı. Yeni anlaşma kapsamındaki çözüm, hava yolu şirketinin hizmet sunduğu bölgedeki konumunu güçlendirmesi için önemli destek sağlayacak.

Türk Hava Yolları Yatırım ve Teknoloji Direktörü Dr. Ahmet Bolat yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Vizyonumuz dünyadaki lider havayolu şirketlerinden biri olmak ve bu sebeple doğru teknolojiye sahip olmamız çok önemli. Son altı yıl içinde, Sabre’nin Uçuş Planı Yöneticisi, önemli uçuş planlaması verilerinin birleştirilmesini otomatik hale getirmemiz konusunda bize destek sağlayan çok önemli bir araç olmuştur. Bu araç, operasyon maliyetlerini azaltırken hem yolcularımız hem de mürettebatımız için gelişmiş bir uçuş deneyimi sunma arasındaki zor dengeyi sağlamamıza yardımcı olmuştur. Sabre, vizyonumuz olan genel karar alma sürecini geliştirmek için tüm operasyonların birbirini desteklediği, gerçekten iletişim halinde bir havayolu şirketi oluşturma doğrultusunda çalışabilmemizi sağlıyor.”

Sabre Airline Solutions, EMEA Genel Başkan Yardımcısı Dino Gelmetti ise: “Türk Hava Yolları EMEA alanındaki başarısını sürekli artırmaktadır ve sürekli büyümeye yönelik belirli bir stratejiye sahiptir. Sabre, operasyonlarını kolaylaştırmaya ve gelirlerini artırmaya yardımcı olabilecek teknolojiler sunarak Türk Hava Yolları’nın bu stratejiyi elde etmesine yardımcı olmayı kararlıdır. Ayrıca, Türkiye’nin EMEA bölgesindeki en güçlü ve en heyecan verici ülkelerden biri olduğunu ve küresel iş dünyası açısından önemli bir pazar olduğunu biliyoruz; bu dinamik pazardaki büyüme fırsatlarından yararlanmak ve bölgede faaliyet gösteren müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için kısa süre önce İstanbul’da bir ofis açtık” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Sabre, Sabre Corporation, Sabre Corporation THY, Sabre thy, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları teknoloji, Türk Hava Yolları THY,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları