Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları ‘o listeye’ giremedi!

22 Ocak, 2018 | 14:33

AirlineRatings.com sitesi dünyanın en güvenli 20 havayolu şirketini açıkladı. THY’nin listede yer almaması dikkatlerden kaçmadı.

AirlineRatings.com, dünyanın en güvenilir havayollarını açıkladı. Çalışma 409 havayolu şirketini “kaza, olay, operasyon geçmişi, filo yaşı, müfettiş raporları” dikkate alınarak irdeledi.

Buna göre Avustralya’nın Qantas Havayolları, üst üste 4. kez ‘dünyanın en güvenilir havayolu’ seçildi. Qantas’ın son kazası 1962 yılında meydana geldi.

Listeye ABD’nin iki önemli havayolu (Delta ve American Airlines) ile  THY giremedi.

Uzmanlar THY’nin en son ölümlü kazasının 25 Şubat 2009’da olduğunu, ‘en güvenli listede yer alabilmek için’ ölümlü kazanın üstünden en az 10 yıl geçmesi gerektiğini dile getiriyor.

Pegasus Havayolları’nın Trabzon’da inişte yolcularına yaşattığı korku da bu türden. Keza Emirates uçağının Ağustos 2016’da Dubai Uluslararası Havalimanı’na inişte yanıp kül olması da böyle bir kazaydı. Her iki kazada da ölen ve yaralanan olmadı.

Diğer 19 havayolu şirketi ise şöyle sıralandı:

Air New Zealand, Alaska Airlines, All Nippon Airways, British Airways, Cathay Pacific Airways, Emirates, Etihad Airways, EVA Air, Finnair, Hawaiian Airlines, Japan Airlines, KLM, Lufthansa, Qantas, Royal Jordanian Airlines (Ürdün Havayolları), İskandinavya Havayolları (SAS), Singapore Airlines, Swiss, Virgin Atlantic and Virgin Australia.

Ucuzcu listede de yokuz

Bu arada Pegasus, Sunexpress ve Onur Havayolları da, geçmişlerinde ölümlü kazalara karışmamasına rağmen yani temiz sicillerine rağmen ‘en güvenli ucuzcu havayolu’ listesine giremedi.

Bu listede yer alan havayolu şirketleri şöyle: Aer Lingus, Flybe, Frontier, HK Express, JetBlue, Jetstar Australia, Thomas Cook, Virgin America, Vueling, and Westjet.

2017 en güvenli yıldı!

2017 yılında dünya genelinde büyük havayolu şirketleri ölümlü kazaya karışmadı. Yeni Mesaj’ın haberine göre, 2017 yılı havacılık tarihinin en güvenli yılı olarak kayıtlara geçti.

Buna rağmen çok sayıda yolcu, uçak yolculuğundan endişe etmeye devam ediyor. Özellikle iniş ve kalkışta yaşanan sarsıntılar ve kazalar kaygıları artırıyor.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Air New Zealand, AirlineRatings.com, Alaska Airlines, All Nippon Airways, British Airways, Cathay Pacific Airways, Emirates, Etihad Airways, EVA Air, Finnair, Hawaiian Airlines, İskandinavya Havayolları (SAS), Japan Airlines, KLM, Lufthansa, Qantas, Royal Jordanian Airlines (Ürdün Havayolları), Singapore Airlines, SWISS, THY, Virgin Atlantic and Virgin Australia,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları