Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları’nın Moskova-Ankara uçuşları başlıyor

29 Ekim, 2010 | 11:57

Türk Hava Yolları (THY) Rusya seferlerine Ankara-Moskova hattını da ekliyor.

Domededova-Esenboğa hava limanları arasında haftada 3 gün uçacak THY’nin ilk seferi pazar günü yapılacak. Rusya uçuşlarında haftada 70 sefere ulaşan THY, önümüzdeki günlerde ekleyeceği yeni hatlarla 3 milyona yakın gurbetçinin yaşadığı Almanya’yı geride bırakacak.

Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden biri olan THY, Rusya pazarında da gelişmeye devam ediyor. THY Rusya temsilciliği 2005’de 60 bin olan yolcu kapasitesini 2009 sonunda 600 bine çıkardı. 2010 rakamları ise geçen yılın üzerinde olması bekleniyor.

İstanbul-Moskova hattında haftanın yedi günü uçan THY, dördü İstanbul biri Antalya olmak üzere günlük sefer sayısını da 5’e çıkardı. THY şimdi Moskova-Ankara bağlantısı ile Rusya uçuşlarında hedef büyütüyor. THY, Anadolu Jet’le Moskova-Ankara arasında salı, cuma ve pazar günleri uçacak.

THY önümüzdeki dönemde Rusya’da uçtuğu nokta sayısını 10’a çıkararak Almanya’yı da geride bırakacak. 2006’da Moskova hattına, St.Petersburg, Kazan, Rostov ve Ekaterinburg noktaları eklenirken, 2009’da Ufa devreye girdi. 2010’da Soçi, THY’nin uçuş noktalarına ilave edildi.

Moskova’da haftalık uçuş kapasitesini 35 rakamı ile doldurdukları bilgisini veren THY Rusya Temsilcisi Mefail Deribaş, iki ülke ulaştırma bakanlıkları ve sivil havacılık müdürlükleri arasında görüşmeler yapıldığını ve kapasite artırımına gidileceğini söyledi.

Deribaş’a göre, vizelerin kaldırılması ile ilgili sürecin de başlamasının ardından haftalık uçuş sayısı 100’leri bulabilir.

RUSYA’DAN ALTIN AT ARABASI ÖDÜLÜ

Avrupa’nın en genç filosu ve yüksek düzey uluslararası uçuş standartlarına sahip olan THY, uluslararası ilişkilerin güçlenmesine sağladığı katkı nedeni ile Rusya’da ulaştırma alanında verilen en büyük ödül “Altın At Arabası”nı almıştı.

THY Rusya’da bir havayolu şirketi ile ortaklık kurmak için de çalışmalarını sürdürüyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Moskova-Ankara uçuşları başlıyor, Moskova-Ankara uçuşları THY, Rusya Ankara Uçuşları, THY Moskova-Ankara uçuşları, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Moskova Ankara Uçuşları, Türk Hava Yolları Rusya Uçuşları, Türk Hava Yolları Uçuşları,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları