Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları Kilimanjaro & Mombasa uçuşlarına başladı…

12 Aralık, 2012 | 17:23
Macera Başlıyor..!
Türk Hava Yolları Kilimanjaro & Mombasa uçuşlarına başladı.
Mombasa, Kenya‘nın ikinci büyük şehri ve Kenya’da Coast ilinin merkezi. Ülkenin başlıca limanıdır. Hint Okyanusunun kıyısındaki bir körfezde yer alan mercan adasının üzerinde kurulmuştur. Aynı zamanda bir turizm merkezi olan Mombasa’nın yüzölçümü 14.5 km²’dir. Eski kent, dar sokakları, oymalarla süslü balkonları olan yüksek evleri, camileri ve tapınaklarıyla bir Doğu kenti görünümündedir. Portekizliler tarafından yaptırılan İsa Kalesi (1593-95) bugün müzedir.

Görülecek yerler arasında, Eski şehir – Swaminarayan Tapınağı – Mamba Köyü (timsah çiftliğ) – Jain Tapınağı – Gedi kalıntıları- Ngomongo eğlence parkı – Fort Jesus müzesi vardır.

Romantik bir tatil geçirmek isteyen çiftlerin yeni gözdesi Mombasa, eşi bulunmaz kumsalları, turkuaz rengi denizi ve tropikal ağaçların arasında yer alan otelleriyle gerçekten cennete uzanan bir kapıdır.

Dalış meraklılarını son derece çeşitli bir sualtı cenneti bekler. Kenya’nın vahşi doğal hayatını tanımak isteyenlere Safari ve çevre gezileri düzenlenir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Afrika, Dalış, Gedi kalıntıları, Kenya, Kilimanjaro dağı, Macera, Mamba Köyü, Romantik Tatil, Sualtı, Timsah çiftliği, Türk Hava Yolları,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları