Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları kaptanı meslek hayatını noktaladı

06 Mayıs, 2011 | 12:39

Türk Hava Yolları kaptanı meslek hayatını noktaladı

Türk Hava Yolları (THY) kaptan pilotu Volkan Akay, 44 yıllık aktif meslek hayatını Londra İstanbul arasında dün akşam gerçekleştirdiği uçuşla noktaladı.

THY’nin Airbus 340 tipi uçağın kokpitine son kez oturan 64 yaşındaki usta pilotu, Atatürk Havalimanı’nda; eşi Nur, yine THY’de kaptan pilot olan oğlu Hakan Akay, kızı Selin Ceylan, gelini, torunları ile meslektaşları çiçeklerle karşıladı.

Türk Hava Kuvvetleri’nde 22 yıl muharip jet birliklerinde görev yapan ardından da THY’ye geçen Volkan Akay, Boeing 727, 737, Airbus 310, 330 ve 340 tipi uçaklarda görev yaptı.

Mesleğinin son gününde büyük heyecan ve sevinç yaşadığını anlatan Akay, bundan sonra yılların yorgunluğunu torunlarıyla ilgilenip, piyano çalıp, ahşah rölyef yaparak atacağını
söyledi.

Aynı mesleği yapan oğluna bayrağı devrettiğini belirten emekli kaptan, “Oğlum, en son uçtuğum Airbus 340 uçağı kursuna başlıyor. Babam Raşit Akay ile eşimin babası Celal Bayhan da hava kuvvetlerinde pilottu. Ben bayrağı babamdan, oğlum da benden devraldı. Pilotlar çok zor ama zevkli bir meslek yapıyor. Gençlere; disiplinli, çok çalışkan, yenilikleri takip etmeleri ve sağlıklarına dikkat etmelerini tavsiye ediyorum.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları kaptan pilotu Volkan Akay, Türk Hava Yolları kaptanı, Türk Hava Yolları kaptanı Volkan Akay, Türk Hava Yolları pilotu, Türk Hava Yolları Uçuşları, Volkan Akay,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları