Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları’ndan dev işbirliği

16 Temmuz, 2010 | 09:56

Türk Hava Yolları Teknik ve Goodrich Corporation İstanbul’da bakım, tamir ve onarım (MRO) hizmetleri sağlamak için ortak girişim şirketi kurmaya hazırlanıyor.

İki kuruluş, Kasım 2007’de ortak girişim oluşturma niyetini ilan etmişti. Goodrich Turkish Technic Service Center adını alan ortak girişim ‘nacelle, thrust reverser ve bağlantı parçaları dahil ilgili bileşen hizmetlerini’ sağlayacak.

Türk Hava Yolları’nın ve Türkiye’deki diğer havayollarına ait Airbus ve Boeing filolarından oluşacak olan hizmet merkezi, ayrıca bölgedeki komşu filolar için de hizmet verecek.

Tesisin 2011 yılında hizmet vermesi planlanıyor.

Goodrich Turkish Technic Service Center tesisleri için İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı’nın yakınlarında bir arazi düşünülüyor.

İlk planlarda, tesis için öngörülen alan, iki katına çıkarılması opsiyonu ile birlikte, yaklaşık 6 bin metrekare olması planlanıyor. İlk başta 20 kişiyi istihdam edecek tesiste, on yıl içinde 70’den fazla çalışan istihdam edilecek.

Goodrich Havacılık Satış Sonrası Hizmetleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Bob Gustafson ortaklıkla ilgili olarak, teknik bakım olarak THY’nin yanı sıra bölgedeki bütün havayollarına azalan maliyetler ve sefer süreleri gibi müşteri odaklı avantajlar sunulacağını söyledi.

THY Teknik AŞ Genel Müdürü Doç. Dr. İsmail Demir de “Bu anlaşma ile İstanbul’un Türkiye ve çevresindeki uluslararası pazar için önemli bir bakım ve onarım terminali olduğunu bir kez daha kanıtlıyoruz.” ifadesini kullandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Goodrich Corporation, Goodrich Corporation Türk Hava Yolları, Goodrich Corporation Türk Hava Yolları İşbirliği, Turizm Haberleri, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Bilet, Türk Hava Yolları İşbirliği, Türk Hava Yolları Opet, Türk Hava Yolları Teknik, Türk Hava Yolları Uçuşları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları