Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları hostes ve pilot alacak

19 Mart, 2010 | 23:01

Türk Hava Yolları krize rağmen büyümeye devam ediyor.

Barcelona, Manchester United gibi kulüplerin de sponsorluğunu üstlenen ve Bosna-Hersek Havayolları’na ortak olan THY’nin 10’dan fazla havayolu şirketi kapısını çaldı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, havayolu şirketlerinden gelen tekliflerin bir kısmının işbirliği, bir kısmının ise ‘gelin bizi alın’ şeklinde olduğunu açıkladı. “En az 10 havayolu şirketi kendilerini satın almamızı istedi.” diyen Topçu, THY’ye teklif götüren şirketler arasında İtalya’nın ünlü havayolu şirketi Alitalia, Sırbistan’ın JAT ve Polonya havayolu şirketi LOT’un da bulunduğunu söyledi.

Uçak sayısınıda arttıracak olan Türk Hava Yolları’nın Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, bir yandan uçakları gençleştirirken, diğer yandan ekibi güçlendirdiklerini ve uçuş kalitesini artırdıklarını vurguladı.

Hamdi Topçu, “Kendi yapımızda da büyük atılım içindeyiz. Kabinde ve pilotlarda eğitimlerimizi artırdık. Bu sene pilot okulu 70 mezun verdi. Seneye bu sayı 100’ü bulacak. 2010’da yabancı kaptan alımını başlattık. Şu ana kadar 120 yabancı kaptan aldık. Haziran sonu itibarıyla bu sayı 300’ü bulacak.” şeklinde konuştu. Topçu ayrıca, büyüme politikasına uygun olarak 2010’da 1000 yeni hostes ve 600 de ikinci kaptan pilot alacaklarını vurguladı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Bilet, Türk Hava Yolları Hamdi Topçu, Türk Hava Yolları Hostes, Türk Hava Yolları Hostes Alımı, Türk Hava Yolları Kriz, Türk Hava Yolları Pilot, Türk Hava Yolları Pilot Alımı, Türk Hava Yolları Satış, Türk Hava Yolları Uçuşları,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
19 Mart, 2010

Fazla büyümenin bazi zorluklalarida olabilir.Dikkatli olunmasi gereken cok noktalar var. LOT-veya Alitalia Sirketlerin alinmasinda,Almanyadan Italyaya 19.- € Polonyaya 19.- € ya ucan ucak sirketleri var THY bu ucak sirketleriyle fiat durumunda cok büyük bir riske girebilir.Bir zamanlar PAN AM ve benzeri bir cok Dünyaca meshur ucak Sirketleri vardi.Su an hepsi kayboldu.DIKKATLERIMLE.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Mart 19th, 2010 at 19:56 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları