Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları ‘ndan çocuklara yenilik / Turizm Haberleri

12 Ocak, 2011 | 13:26

Türk Hava Yolları ‘ndan çocuklara yenilik / Turizm Haberleri

Türk Hava yolları , dünyada ilk kez çocuk yolcular için çizgi karakterler oluşturarak bir yeniliğe imza attı. Türk hava Yolları Çocuk Kulübü Curioz Dünyası teması ile hazırlanan; Ali, Leyla, Proffo, Profin, Gaak, Kaptan Kangal, Nerox, Bloo, Milko, Lemmo, Redox isimli çizgi karakterler, çocukların katılımıyla Atatürk Havalimanı’nda tanıtıldı.

Türk hava Yolları ‘nın ( THY ), TAV Holding’in de katkılarıyla özel bir ajansa hazırlattığı çizgi kahramanların tanıtım etkinliğinde Genel Müdür Temel Kotil çocuklarla birlikte yeniden çocukluğunu yaşadığını söyledi.

Çocukların sunum yaptığı THY’nin kahramanları tek tek tanıtıldı. THY Genel Müdürü Temel Kotil yaptığı konuşmada, proje Brezilya’da bir havayolu ile uçarken kendilerine verilen bir çocuk dergisi ile başladıklarına işaret etti.

Temel Kotil, “Bir yıldır bu proje üzerinde çalışıyorduk. Çocuk olmak çok güzel. Çizgi karakterlerle birlikte hazırladığımız çocuk dergimiz de uçaklarda dağıtılmaya başlandı. 100 bin adet basılan bu dergi iki ayda bir çıkacak. Bunun dışında birçok ürüne de bunu yansıtacağız. Yapmak istediğimiz tek şey dünyanın en iyi havayolu olmak, bir şey sunmak istiyorsak en iyisini sunmak.” dedi.
Kotil konuşmasının ardından eline mikrofonu alarak çocuklara bübüyünce ne olacaklarını sordu. Daha sonra çocuklar ve çizgi karakterlerle birlikte fotoğraf çektirip, çocuklu aileler için yeni açılan bilet-bagaj kontuarını gezdi.

“PROJE DÜNYA ÇOCUKLARINA DA HİTAP EDİYOR”

THY’nin dünya havayolları içerisinde ilk kez gerçekleştirdiği Curioz Dünyası, 3-12 yaş arasındaki bütün çocuklar düşünülerek hazırlandı. Projede çizgi karakterlerin maceralarını anlatan dergi, çocuklara özel menüler, kitap, çizgi roman yayınları, web sayfası, oyuncaklar bulunuyor. Çocuklar ayrıca havalimanında oluşturulan özel oyun alanında eğlenerek vakit geçirebilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çocuk Yolcular, Turizm Haberleri, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Çocuk Yolcular, Türk Hava Yolları Çocuklar, Türk Hava Yolları Yenilik,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları