Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Hava Yolları hızla büyüyor

03 Şubat, 2010 | 13:02

Türk Hava Yolları hızla büyüyor Küresel ekonomik krizde dev havayolu şirketleri kan kaybederken Türk Hava Yolları hızlı bir yükselişe geçti.

Türk Hava Yolları, Avrupa’da yolcu sayısını artıran 3 şirketten biri oldu. Avrupa Ligi’nde 7’ncilikten 4’üncü sıraya yükselen THY’ye Avrupa Havayolları Birliği’nden övgü geldi.

Verilerine göre, ilk sırayı 45 milyonu aşan yolcu sayısıyla Alman Lufthansa aldı. Air France ikinci, British Airways üçüncü oldu.

THY’nin dışında Avrupa’da sadece İsviçreli Swiss ile Macar Malev, yolcu sayısını artırdı. THY, bu yıl da yolcusu sayısını yüzde 15-20 artırarak 30 milyona ulaştırmayı planlıyor.

Avrupa Havayolları Birliği’nden yapılan açıklamada, AB-Türkiye havayolu pazarının durgunluğa karşın büyüyen bir piyasa olduğu belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Avrupa Havayolları Birliği, Lufthansa Havayolları, Türk Hava Yolları, Türk Hava Yolları Büyüyor, Türk Hava Yolları Bilet, Türk Hava Yolları Uçakları, Türk Hava Yolları Uçuşları,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
03 Şubat, 2010

AB,Ülkelerinde yasayan Türkle
rin sayisi dört milyondan faz
la Türklerin cogunu THY tasim
aciligi yapiyor.Avantaci dige
r ucak sirketlerinden daha fa
zla, THY Avrupada yasayan Türk
lere iyi hizmet veriyor.Fiat
larida gecen senelere nazaran
düsük tutuyor.TEBRIKLER

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Şubat 3rd, 2010 at 14:40 Ünal Özsen mention something about this post....
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları