Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk Festivali Moskova’dan sonra şimdi de Varşova’da!

03 Mayıs, 2018 | 11:52

Türk Festivali Moskova'dan sonra şimdi de Varşova'da!

Türkiye, Rusya’nın başkenti Moskova’da geçen sene düzenlenen ve oldukça ilgili gören festivali şimdi de Polonya’nın başkenti Varşova’ya taşıyor.

Türkiye, Rusya’nın başkenti Moskova’da geçen sene düzenlenen ve oldukça ilgili gören festivali şimdi de Polonya’nın başkenti Varşova’ya taşıyor.

Türk Festivali Moskova’dan sonra şimdi de Varşova’da

Türk turizmciler şimdi de gelişen pazarlardan biri olan Polonya’ya çıkarmaya hazırlanıyor. 2017’de Moskova’da yapılan ve 153 bin kişinin katılım gösterdiği Türkiye Festivali, bu yıl Polonya’nın başkenti Varşova’da da düzenlenecek. Polonya’nın 100. bağımsızlık yıl dönümünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TÖROFED koordinasyonunda organize edilecek olan festivale 1oo sanatçının katılacağı öğrenildi.

Türk Festivali, Polonya’nın Varşova şehrinde yer alan Karski Boulevard’da organize edilecek. 8 – 9 – 10 Haziran tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan festivalde Türkiye’nin kültürel değerleri ve turizm zenginlikleri tanıtılacak.

Türk misafirperverliğini de Polonya’ya taşıyacak

Polonya’da bu sene ilki gerçekleştirilecek olan festival, Türkiye’nin tanıtımına da büyük bir katkı sağlayacak. Konserler, gösteriler, gastronomi sunumları ve kültürel sunumların yapılacağı Türkiye Festivali, üç gün boyunca Polonya halkı ile buluşacak.

Türkiye Festivali, Türkiye’nin kültürel değerlerinin ve destinasyonlarının tanıtımı dışında Türk misafirperverliğini de Polonya’ya taşıyacak.

Türkiye Festivali kapsamında Moskova’da önemli bir tanıtım çalışması yapan otel, tur operatörü ve destinasyonlar bu sefer Polonya’da tanıtım çalışmaları yapacak.

“Türkiye için önemli bir çalışma”

Varşova’da düzenlenecek Türkiye Festivali ile ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Ayık, 100. bağımsızlık yılını kutlayan Polonya’ya tanıtım çıkarması yapacaklarını belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ve TÜROFED koordinasyonunda turizm STK’ları ile birlikte gerçekleştirecek olan Türkiye Festivali’nin Türkiye turizmi için önemli bir tanıtım çalışması olacağını söyleyen Ayık, “Türkiye turizminin Avrupa’da daha iyi bir konuma gelebilmesi için dikkat çeken pazarların geliştirilmesi gerekiyor. Son yılların yükselen ve ümit veren pazarlarından biri de Polonya. Haziran ayında yapacağımız Türkiye Festivali ile Moskova’da yakaladığımız başarıyı Varşova’da da yakalayacağız” şeklinde konuştu.

“Polonya’daki hazırlıklarımızı tamamladık”

Türkiye’nin kültürel değerlerinin tanıtılacağı festivale, oteller, tur operatörleri ve turizm destinasyonlarının da katılacağını ifade eden başkan Osman Ayık, “Moskova’da gerçekleştirdiğimiz Türkiye Festivali ciddi bir ziyaretçi akınına uğramıştı. Bu başarılı çalışmayı Polonya’da da yapmaya karar verdik. Polonya’da da Türkiye tarihindeki en önemli tanıtım çalışmasını yapacağız.

Polonya’daki hazırlıklarımızı tamamladık. Şimdi bu festivalde yer alacak olan otel, tur operatörü ve turizm bölgelerimizi belirleyeceğiz. Kısa sürede bu çalışmayı tamamlayacağız. Bu festivalde yer alarak Türkiye’nin tanıtımına destek olmak isteyenler TÜROFED’e başvuru yapabilir” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Moskova, Osman Ayık, Türkiye Festivali, Türkiye Otelciler Federasyonu, TÜROFED, Varşova,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları