Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türk dizileri şimdi de Uzak Doğu’ya açılıyor… İlk durak Singapur!

04 Aralık, 2018 | 11:00

Türk dizileri şimdi de Uzak Doğu'ya açılıyor... İlk durak Singapur!

Son yıllarda yıldızı yükselen Türk dizilerine Uzak Doğu’dan talep var. Türk dizileri Singapur’da izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Türk televizyonlarında en çok izlenenler arasında yer alan “Çukur”, “Bir Zamanlar Çukurova”, “Diriliş Ertuğrul”‘un da aralarında olduğu diziler, Singapur‘daki ATF Asya TV Forum ve İçerik Fuarı’nda gösterilecek.

Türk dizileri şimdi de Uzak Doğu’ya açılıyor… İlk durak Singapur

Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, ATF Asya TV Forum ve İçerik Fuarı’nın, 5-7 Aralık’ta Singapur’da düzenleneceği duyurdu.

Dünyanın birçok ülkesinde gösterimde olan Türk dizilerinin, bakanlığın desteğiyle dünyanın en önemli TV içerikli fuarlarında görücüye çıkacağına dikkat çekilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Son yıllarda gerçekleştirdiği büyük atılımla ihracatta dünya ikinciliğine yükselen Türk dizi sektörü, bu prestijli organizasyonun odağında olacak. Singapur’da düzenlenen ve farklı formatların tanıtımlarının yapıldığı fuara, 700’ü aşkın firmayla yaklaşık 5 bin 500 sektör temsilcisinin katılımı bekleniyor.

Fuarda bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve İstanbul Ticaret Odası iş birliğinde sektörün önde gelen temsilcilerinin oluşturacağı ticaret heyeti dünya profesyonelleriyle buluşacak. Kurulacak 54 metrekarelik ülke standında dizi filmlerimiz uluslararası sektörün beğenisine sunulacak.”

WTS kalitesi ve güvencesiyle Uzak Doğu Turları sizi bekliyor

“Bir Zamanlar Çukurova”, “Çukur”, “Diriliş Ertuğrul”, “Payitaht: Abdülhamid” gibi beğeniyle takip edilen yapımların fuar boyunca sektör profesyonellerine sunulacağı belirtilen bakanlık açıklamasında, fuarda Çin, Güney Kore, Hindistan, Endonezya, Filipinler, Malezya, Sri Lanka ve Tayland gibi Türkiye’nin içerik sektörü açısından hedef pazarlar olan ülkelerin katılımcılarıyla doğrudan temas sağlanacağı ifade edildi.

Panel konusu, Türk dizilerinin başarısı…

Singapur’daki fuarda, 150’den fazla ülkeye yaptığı ihracatla 350 milyon dolarlık hacme ulaşan Türk dizi sektörünün başarısını ele alan panel de organize edildi .

Türk dizilerinin uluslararası pazarlama başarısı ve bu alanda ABD’nin ardından ikinci sıraya yükselmesi, 5 Aralık’ta düzenlenecek panelin konu başlığı olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ATF Asya TV Forum ve İçerik Fuarı, Bir Zamanlar Çukurova, Çin, Çukur, Diriliş Ertuğrul, Dizi sektörü, Endonezya, Filipinler, Güney Kore, Hindistan, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Malezya, Singapur, Sri Lanka, Tayland, Türk Dizileri, Uzak Doğu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları