Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmin Parlayan Yıldızı projesi tamamlandı

01 Kasım, 2011 | 11:48

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) destekli “Turizmin Parlayan Yıldızı: Temiz Özdere, Temiz Gümüldür” projesi tamamlandı.

Şehrin önemli turizm merkezlerinden Özdere ve Gümüldür sahil alanlarını temizlemeyi, çevre ve turizm bilincini arttırmayı hedefleyen projenin kapanış töreninde Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün, yöre halkına eğitim veren İzmir Üniversitesi (İZÜ) ve akademisyenlerine teşekkür etti. Özgün, projenin uygulama alanının halkla bütünleştikçe daha da genişleyeceğini söyledi.

Özdere–Gümüldür Turizmini Tanıtma Altyapı Hizmet Birliği’nin sahipliğinde Menderes Kaymakamlığı ve Belediyesi işbirliğiyle hazırlanan projenin ortaklarından İZÜ, bu kapsamda 700’den fazla kişiye çevre ve turizm, otel işletmeciliği, İngilizce, iletişim, sanitasyon, hijyen gibi konularda eğitim verdi.

Turizm ve çevre bilincinin arttırılması, temizlik altyapısı sağlanarak sahillerin temizlenmesi, Gümüldür ve Özdere’deki orta ve küçük ölçekli turizm işletmeleri ve taksi dolmuş şoförlerinin hizmet kalitesinin arttırılması, üç pilot sahil şeridinde oluşturulan temizlik ve kontrol timlerinin istihdam edilmesi ve örnek üç ilköğretim okulunun öğretmen ve öğrencilerine çevre ve turizm bilinci kazandırılmasının amaçlandığı eğitimleri alanlar arasında ilkokul öğrencileri, taksi şoförleri, otel işletmecileri, market sahipleri ve çevre halkı bulunuyordu. Öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Ahu Güzelve Dr. Koray Akman’ın da hazır bulunduğu törende söz alan İZÜ Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Turgay Bucak, İzmir ve Ege Bölgesi’nin gelişimine katkıda bulunacak bu türlü eğitim faaliyetlerinde yer almaktan çok mutlu olduklarını söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Dr. Koray Akman, İzmir Kalkınma Ajansı, İZÜ Meslek Yüksekokulu, Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün, Özdere–Gümüldür Turizm, Temiz Özdere, Turizm, Turizmin Parlayan Yıldızı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları