Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

“Turizmin kalbi Kemer’e hiç yakışmıyor”

04 Eylül, 2013 | 14:27

"Turizmin kalbi Kemer’e hiç yakışmıyor" Turizmci İş Adamı Özgür Kurga , Kemer’de kamu binalarının durumunun içler acısı halde olduğunu söyledi.

Son günlerde yeni adliye binasının Ralli Servis alanına yapılacağı haberlerinden sonra Kurga yaptığı açıklamada şu görüşlerde bulundu:

“Kemer’de Kamu binalarının durumu maalesef içler acısı halde. Bir turizm kentine hiç yakışmayan lojmandan dönme Kaymakamlık ve adliye binamız turizmin kalbi Kemer’e hiç yakışmamaktadır. Uzun yıllardır hep konuşulan ancak bir türlü hayata geçmeyen yeni bir Kaymakamlık, adliye, belediye gibi kamu binaları acilen bölgeye şarttır. Bunun için Kemer’in birçok bölgesinde yer mevcuttur. Ancak Aslanbucak ve Kuzdere mahallelerimizin de canlanması ve bu kamu binalarının daha merkezi bir alanda toplanması amacıyla, bu binaları yapılacağı yerler buraları olmalıdır. Aslanbucak ve Kuzdere mahallelerimizde yaklaşık 100 dönüme yakın hazine arazisi mevcuttur. Ralli servis alanı kamu binalarının yapılacağı bir alan olarak değerlendirilmemelidir. Aksine Kemer’in turistik açısından en önemli yerlerinden birisi olan Ralli servis alanı kamu alanı olarak değil, nefes alınacak bir bölüm olarak kalmalıdır. Turizmin merkezi olan bu yerde yapılacak bir adliye binasının turizm adına kötü bir reklam olacağını da unutmayalım. Eli kelepçeli görüntülerin turistlerin arasında negatif bir görüntü oluşturacağı da ortadır. Bununla ilgili olarak Kaymakamlık, Belediye, Adliye ve diğer kamu kurumlarının bir arada olacağı bir proje hazırlıyoruz. Bunun yeri mutlaka Aslanbucak ve Kuzdere mahallelerimizde bulunan hazine arazilerimizden birisi olacak. Amacımız, gelecek dönemde vatandaşlarımızın kamu işlemlerini bir arada yapabilecekleri modern kamu binalarına kavuşmaları olacak”

Halil Öncü – Kemer

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Aslanbucak, Halil Öncü, Kemer, Kemer Haberleri, Kemer turizm, Kuzdere, Özgür Kurga, turizm kenti, Turizmci, Turizmci İş Adamı Özgür Kurga,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları