Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Turizmin geleceği 10 Ekim’de İstanbul’da konuşulacak

28 Eylül, 2012 | 11:36

Türkiye turizminin bugünü ve yarını 10 Ekim’de İstanbul’da Turizm Trendleri Zirvesi’nde konuşulacak.

Dünyanın dört bir yanından gelen ve alanında uzman profesyoneller ile gerçekleştirilecek olan Turizm Trendleri Zirvesi’nde turizme bir yol haritası çizilmesi hedefleniyor.

Turizm Trend ve Genç Turizmciler Derneği tarafından gerçekleştirilen “Turizm Trendleri Zirvesi” için geri sayım başladı. 10 Ekim 2012 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan zirve Türk turizm sektörünü masaya yatırıyor.

Turizm sektöründe yeni bir dünya düzeni kurulurken, Türkiye son 10 yıldır yaşadığı hızlı değişim ve gelişimle bu sürece önemli bir aktör olarak dâhil oldu. 2011 itibariyle Dünya Turizm Örgütü’nün 1,03 trilyon Amerikan doları olarak açıkladığı ve her yıl yüzde 4-5 oranında büyüme kaydeden turizm sektörü, her ülke için cazip bir rekabet ortamı haline gelmiş bulunuyor. Gelişmiş ülkelerin dahi turizm sektöründen daha fazla pay almanın planlarını yaptığı günümüzde, Türkiye 1980’lerde 1,2 milyon turist ve 327 milyon Amerikan doları olan turizm gelirini, bugün 36 milyon turist ve 23 milyar Amerikan dolarına yükselterek hızlı büyümesini devam ettiriyor.

“Turizmin geleceğini konuşuyoruz” sloganıyla yola çıkan Turizm Trendleri Zirvesi’nde ilk defa turizm sektörünün gelişimi ve bu gelişimin yönetimi tüm yönleriyle ele alınıyor. Zirvede, dünya turizm vizyonunun ülke profesyonelleri ile paylaşılması esas alınarak Türkiye’nin turizm potansiyelinin artırılması ve böylece ülke ekonomisine katkı sağlanması hedefleniyor. Zirvede özellikle yeni nesil tüketici davranışları, turizm sektöründe sosyal medyanın etkin kullanımı, turizmde pazarlama zekası, yeni nesil ödeme sistemleri, turizmde online dünya, turizm yatırımları ve bunların finansmanı gibi birçok konu masaya yatırılıyor.

Sunuculuğunu sosyal medya alanında çalışmalarıyla tanınan aynı zamanda Radikal Gazetesi yazarı Serdar Kuzuloğlu’nun üstleneceği, Arap Turizm Örgütü Başkanı Dr. Bandar Bin Fahad Al-Fuhaid başta olmak üzere, turizm, pazarlama, teknoloji, finans gibi alanlarda önde gelen firmaların yöneticilerinin konuşacağı zirve, alanında ilk olma özelliği taşıyor. Ayrıca Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve belediye başkanlarının de konuşmacı olarak katılacağı zirve turizm sektörü yöneticilerini bir araya getiriyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Turizm Trendleri Zirvesi Organizasyon Sorumlusu Bulut Bağcı “Bu zirve özellikle, Avrupa, Körfez Ülkeleri ve Orta Doğu’da turizm sektörünün geleceğinin kapsamlı bir şekilde analiz edildiği bir organizasyondur. Amacımız, turizm sektörünün geleceğini konuşurken, Türkiye’ye yatırım yapacak projeler ve ürünler geliştirmektir. İnanıyoruz ki, zirvemizin İstanbul’da yapılması, bölgenin son dönemlerde kazandığı marka değerine de katkı yapacaktır.” şeklinde konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Genç Turizmciler Derneği, İstanbul Kongre Merkezi, Turizm, Turizm Haberleri, Turizm Trendleri Zirvesi, Turizm Trendleri Zirvesi Organizasyon, Turizm Türkiye, Turizmin geleceği, Türkiye turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları